izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 21:26

EMEKLİYSENİZ MUTLAKA KONTROL EDİN

Emekliyseniz mutlaka kontrol edin
11 Haziran 2020 Perşembe 11:00

Sizin de paranız olabilir

Bilindiği üzere SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik paraları, evlenme yardımları, emzirme yardımları, ilaç, tedavi ve tıbbi malzeme bedelleri ile benzeri ödemeler T.C. Ziraat Bankası üzerinden şahsa havale yöntemiyle gerçekleştirilmektedir.

Emekli ikramiyeleri ve emekli aylık ödemeleri hariç, şahıslara havale suretiyle yapılan ödemeler SGK ile T.C. Ziraat Bankası arasında yapılan protokol gereği her ayın 8-14 arası ödenmektedir. Dolayısıyla yapılan ödemeler şahıslar adına her ayın 7’sinde Ziraat Bankasına gönderilmekte 8-14 arası vatandaş parasını almadığında her ayın 14’ü gün sonunda paralar Kuruma geri dönmektedir. Dönen paralar ise vatandaş Ziraat Bankasından hesap açıp talepte bulunmadığı takdirde takip eden ayın 7’sine kadar Kurum hesaplarında beklemekte ve ayın 7’sinde sistem tarafından yeniden bankaya gönderilmektedir.

Ziraat Bankasında cari hesabı bulunanların ödemeleri otomatik olarak hesaplarına geçmekte dolayısıyla ayın 8-14 arası beklemelerine gerek kalmamaktadır. Fakat Ziraat Bankası‘nda hesabı bulunmayan kişiler elinde olan ve ya olmayan sebeplerle ayın 8-14’ü arasında ödemelerini alamadığında bu sefer öteki ayın 8-14’ü arasında beklemek zorunda kalmakta dolayısıyla bu durum vatandaş açısından büyük mağduriyet yaratmaktadır.Sadece Ziraat Bankası yerine tüm bankalarla protokol imzalanarak bu uygulamaya devam edilmesi büyük mağduriyetlerin ortadan kalkmasını sağlayacak zamandan ve emekten tasarruf sağlanacaktır.

 

SİZİN ADINIZA ÖDEME OLUP OLMADIĞINI NASIL KONTROL EDEBİLİRSİNİZ?

e-Devlete girin

Arama bölümüne SGK şahıs ödemeleri yazın

 

ŞAHIS ÖDEMELERİ SORGULAYI TIKLAYIN

Adınıza herhangi bir ödeme varsa paranın gönderileceği hesap bilgilerini sisteme kaydedin. Ya da her ayın 8 ila 14 günleri arasında herhangi bir Ziraat Bankasına kimliğiniz ile müracat edin.

 

Bu haber 7093 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tersane 90 işçi alacak

Tersane 90 işçi alacak

.

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bayram ikramiyelerinin ödeneceğini tarihi açıkladı

Bankalara yüklü ceza

Bankalara yüklü ceza

Vatandaş şikayet yağmuruna tuttu, BDDK kayıtsız kalmadı

Kiracılar dikkat

Kiracılar dikkat

Kira zam oranı belli oldu

Sigara ve alkole vergi zammı!

Sigara ve alkole vergi zammı!

İşte yeni fiyatlar

AYM’den önemli emeklilik kararı

AYM’den  önemli emeklilik kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, kritik bir karara imza attı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ