19 Haziran 2019 Çarşamba 00:55
 
Öncekiler Sonrakiler

HİBRİT ÇAĞI BAŞLIYOR

Hibrit Çağı Başlıyor
04 Nisan 2019 Perşembe 12:25Toyotan’nın başlattığı ‘Hibrit Çağı Başlıyor’ etkinlikleri kapsamında Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim Kocaeli Kaya Toyota Plaza'da  basın mensupları ile bir araya geldi. Sunum öncesi kısa bir konuşma yapan Toyota Kocaeli Kaya Genel Müdürü Atalay Kaya, Dünyanın en çok satan bir otomobil markasının parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek 'Çocuklarımıza daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek için  karbondioksit salınımın azaltılması yönünde Toyota tüm dünya ya öncülük yapıyor. Bunu gerçekten çok önemsiyoruz. Ve bu markanın bir üyesi olmakla da gurur duyuyoruz' dedi.


Toyota Türkiye Pazarlama Direktörü Erdim, "Dünyada artık dizel teknolojilerinden ve genel anlamda fosil yakıtlı teknolojilerden uzaklaşmaya yönelik bir trend var. Toyota da bunların öncülerinden olan markalardan bir tanesi." dedi.

 

Toyota Türkiye, ülkede hibrit teknolojisinin anlatılması için başlattığı "Türkiye'de Hibrit Çağı Başlıyor" etkinliklerinin ikincisini Toyota Kocaeli Kaya'da gerçekleştirdi.

Burada basın mensuplarına Toyota'nın geçmiş tecrübelerinden ve şirket hedeflerinden bahseden Erdim, ülke genelinde yapacakları "Türkiye'de Hibrit Çağı Başlıyor" etkinliklerinin ikincisini Kocaeli'de gerçekleştirmenin kendileri için ayrı bir önem arz ettiğini söyledi.

Üretim ve fabrikanın merkezi olması nedeniyle kentin değerinin başka olduğunu kaydeden Erdim, "Türkiye'de bir dönüşüm çağı başladı. Etkinliğimizi, dünyada başlayan bu değişim dengesinin Türkiye'deki adımları ve insanlarla buluşturma faaliyetleri şeklinde özetleyebiliriz. Dünyada artık dizel teknolojilerinden ve genel anlamda fosil yakıtlı teknolojilerden uzaklaşmaya yönelik bir trend var. Toyota da bunların öncülerinden olan markalardan bir tanesi." şeklinde konuştu.

Dizel otomotiv satışlarının dünyada ve Türkiye'de düşüş yaşadığını aktaran Erdim, "2011 yılında 100 arabanın 55 tanesi dizel araçken 2018 yılında bu rakam 36'ya kadar düştü. Nedeni de insanların aracı aldığında ikinci ele satamama kaygısıdır. Bu, işin parasal yönü. Bir de sağlık boyutu var. Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı araştırmada, ortaya çıkan en kanserojen madde nitrojen oksit. Fosil yakıtla çalışan araçların karbondioksit yayılımının yanında bir de nitrojen oksit yayılımı var. Bunun da dünyada şu anda sigaradan daha tehlikeli olduğu söyleniyor. Bunlar dizel araçların yakıtından çıkıyor." ifadelerini kullandı. 

Yapılan sunumun ardından etkinliğe katılan basın mensupları Toyota'nın hibrit modellerini inceleyerek test sürüşü gerçekleştirdi.
Bu haber 1626 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ