19 Aralık 2018 Çarşamba 11:32
 
  • 5,321 TL

  • 6,070 TL

  • 214,73 TL

  • 91.555

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ'DE EN BEREKETLİ BAYRAM OLDU

Kocaeli'de en bereketli bayram oldu
27 Ağustos 2018 Pazartesi 16:37

Kızılay'ın geleneksel hale getirdiği vekaletle kurban kesim kampanyasının 2018 yılında da devam ettiğini söyleyen Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, Kurban Bayramı’nı değerlendirerek, bu bayramda da ihtiyaç sahiplerinin yüzünün güldüğünü belirtti.

Haber: Burcu Nazlı

 

Türk Kızılayı olarak bu yıl ki Kurban Bayramı’nın da çok bereketli geçtiğini kaydeden Başkan İpek, “Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi 2018 Kurban Vekâleti kampanyamız halkımızın ve mülki idarecilerimizin teveccühü ile bereketli geçti. 200’ün üzerinde kurban vekaleti aldık. Kurban Bayramı dolayısıyla gıda, giysi ve kavurma dağıttık. Gazi ve şehit aileleri ile diğer ihtiyaç sahiplerine bayram harçlığı dağıttık. On binlerce kişinin ihtiyaçlarını karşılamada katkı sağladık. Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ve STK’lar aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştık. Ayrıca ülke genelinde 150 bin asan kurban vekaleti aldık. 45 ülkede ve yurt içinde kurban kesimlerini veteriner, din görevlisi ve noter huzurunda gerçekleştirdik. Yurt içinde kavurma konserveleri Et ve Sut Kurumu aracılığı ile hazırlanmaktadır. Oda sıcaklığında 18 ay raf ömrü vardır, yıl içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır” dedi.


"İlçelerimizde çalışmalar devam ediyor"
Türk Kızılayı olarak il genelinde yapacakları çalışmalardan da bahseden Başkan İpek, “ Başiskele, İzmit, Derince, Körfez, Kandıra ilçelerini kapsayan bir çalışmamız devam etmektedir. Okulların başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi çocuklarımıza giysi projemiz de olacak. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Afet, sağlık ve eğitimdeki faaliyetlerimiz de devam ediyor" ifadelerine yer verdi.
Bu haber 1793 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türkiye ihracatının yüzde 16.5’i Kocaeli’den gerçekleşti

Türkiye ihracatının yüzde 16.5’i Kocaeli’den gerçekleşti

.

Dolar ne kadar?

Dolar ne kadar?

.

KO-MEK’te girişimcilik kursları başlıyor

 KO-MEK’te girişimcilik kursları başlıyor

KOSGEB desteği ile iş yeri açmak isteyen vatandaşlar için bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Seçil Organizasyon açıldı

Seçil Organizasyon açıldı

Akbaş, Seçil Organizasyon'un açılışını yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ