20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:02
 
  • 5,979 TL

  • 6,851 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

KSO,'YÜKSEK İSTİŞARE KURULU' OLUŞTURDU

KSO,'Yüksek istişare kurulu' oluşturdu
13 Haziran 2018 Çarşamba 15:31

.

Kocaeli Sanayi Odası, Türkiye’nin En Büyük 500 Büyük Firması içinde yer alan üyelerinin yöneticilerinden oluşan 14 kişilik bir “Yüksek İstişare Kurulu” oluşturdu.

 

İstişare Kurulu’nda Ahmet Bayraktar (Farba Otomotiv Aydınlatma ve Plastik Fabrikaları A.Ş.), Ali Kibar (Assan Hanil Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.), Cavit Yücel (Yücel Boru ve Profil Endüstrisi A.Ş.), Fehmi Yıldız (Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.), Hasan Çolakoğlu (Çolakoğlu Metalurji A.Ş.), Hayrettin Çaycı (Saarkuysan Elektrolit Bakır San. A.Ş.), Mehmet Emin Bitlis (Polisan Kimya Sanayi A.Ş.), Sadettin Tezcan (Tezcan Galvenizli Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.), Sami Pekdemir (Pekdemir İnşaat Taah. Ve Tic. A.Ş.), Steven Young (Bosch Rexroth Otomasyon San. ve Tic. A.Ş.), Şerif Kanık (Öz-Ka Lastik ve Kauçuk San. Tic. A.Ş.), Şerif Ünan (Kalibre Boru San. ve Tic. A.Ş.), Tevfik Bilgin (Nuh Çimento San. A.Ş.), Tuncay Özilhan (Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.) gibi Türkiye ekonomisinde güçlü, alanlarında başarılı, küresel deneyimlere sahip işadamları yer aldı.

 

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yaptığı açıklamada, Türkiye’nin en güçlü ‘Oda Meclisi’nden sonra güçlü bir İstişare Kurulu oluşturduklarını vurgulayarak, alanlarında çok güçlü, deneyimli olan bu isimlerin Kocaeli sanayinin gelecek dönem dönüşüm ve sıçramasına rehberlik edeceğini söyledi.

 

KOBİ’ler, orta büyüklükteki işletmeler ve Türkiye’nin önde gelen büyük sanayicilerinin yer aldığı KSO Oda Meclisi’nden sonra ‘İstişare Kurulu’nun da temsil itibariyle güçlü bir dağılım gösterdiğine işaret eden Ayhan Zeytinoğlu, “İstişare Kurulu’muzda bulunan 14 üyemizin 13’ü ‘2017 yılı Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ içinde yer alıyor. Hatta bu firmalarımızın 5’i ilk 100 içerisinde. Bu da bize ayrı bir güç katıyor.” dedi.

 

KSO İstişare Kurulu’nda yer alan bu firmalar 500 Büyük Şirketin toplam net satışlarında yüzde 3.6, toplam ihracatlarında ise  yüzde 3.1 paya sahipler.
Bu haber 1331 defa okundu

DİĞER HABERLER

SGK, düğmeye bastı!

SGK, düğmeye bastı!

Eksik maaş ödenen Bağ-kur'lulara toplu ödeme yapılacak

Ticaret Bakanlığı'ndan kur hamlesi

Ticaret Bakanlığı'ndan kur hamlesi

.

Bayramda mesai hesaplama!

Bayramda mesai hesaplama!

Milyonlarca insan bayram tatiline çıkarken özel sektördeki bazı vatandaşlar bayram mesaisi yapıyor.

Varlık barışı düzenlemesinde değişiklik

Varlık barışı düzenlemesinde değişiklik

Varlık barışı düzenlemesinde değişiklikVarlık barışı olarak bilinen, gerçek ve tüzel kişilerin yurt dışında bulunan varlıklarının yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili esaslarda düzenlemeye gidildi.

Bayramda ulaşım 4 gün boyunca ücretsiz

Bayramda ulaşım 4 gün boyunca ücretsiz

Büyükşehir, Kurban Bayramı süresince otobüs ve raylı sistemler ücretsiz, deniz ulaşımında ise yüzde 50 indirimli olarak hizmet verecek

Kızılay’dan gıda yardımı

Kızılay’dan gıda yardımı

Kızılay Kocaeli Şubesi Kızılay gönüllüleriyle Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ve konserve kavurma yardımı dağıtımlarını sürdürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ