25 Eylül 2018 Salı 23:06
 
  • 6,160 TL

  • 7,253 TL

  • 239,71 TL

  • 99.292

Öncekiler Sonrakiler

MATRAH ARTIRIMINDAN YARARLANIN

Matrah artırımından yararlanın
16 Ağustos 2018 Perşembe 18:12

.

Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, Gelir, Kurumlar ve Katma Değer Vergisi yönünden matrah ve vergi artırımının  son günü 31 Ağustos 2018 Cuma günü olduğunu hatırlatarak, mükelleflerin bu tarihe kadar müracaat etmesi gerektiği konusunda uyardı.


Ödemeler nasıl yapılacak?

Matrah ve vergi artırımının beyanı ile ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda da bilgiler veren Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, “Elektronik ortamda beyanname ve bildirim verme zorunluluğu bulunanlar elektronik ortamda; bulunmayanlar ise, gelir, kurumlar veya katma değer vergileri mükellefiyeti yönünden bağlı olunan ya da muhtasar beyannamelerini vermiş oldukları vergi dairelerine kağıt ortamında başvuru yapılabilecektir. Mükellefler, matrah artırımına ilişkin vergi tutarlarını 30.9.2018 tarihine kadar katsayı uygulanmadan peşin ödeme avantajından yararlanarak ödeyebilecekleri gibi, talep etmeleri halinde ikişer aylık dönemler halinde 6 eşit taksitle  kanunda belirtilen katsayı (1,045) uygulanarak da ödeyebileceklerdir” ifadelerine yer verdi.


Önemli hususlara dikkat!
Matrah ve vergi artırımında önemli hususlara dikkat çeken Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı, “Matrah veya vergi artırımı dolayısıyla verilen bildirimler için damga vergisi alınmayacak, artırılan matrahlar nedeniyle geçici vergi hesaplanmayacak ve tahsil olunmayacaktır. Matrah ve vergi artırımına ilişkin ödenecek tutarlar, süresinde ödenmediği takdirde vade tarihi 30 Eylül 2018 olarak kabul edilecek ve aylık % 1,40 oranında gecikme zammı ile birlikte takip ve tahsil edilecektir. Ancak bu durumda mükellefler matrah ve vergi artırımı yaptıkları dönemler için artırım hükümlerinden yararlanamayacaktır” açıklamasında bulundu.
Bu haber 774 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zeytinoğlu, Kocaeli sanayisi'nde kapasite düştü

Zeytinoğlu, Kocaeli sanayisi'nde kapasite düştü

.

Otomobil fiyatlarına ÖTV ayarı

Otomobil fiyatlarına ÖTV ayarı

Yüzde 3 düşmüş olacak.

Benzin ve motorine büyük indirim!

Benzin ve motorine büyük indirim!

.

Haziran ayı işsizlik rakamları belli oldu

Haziran ayı işsizlik rakamları belli oldu

.

KOTO Destek Ofisi hızlı başladı

KOTO Destek Ofisi hızlı başladı

Kocaeli Ticaret Odası’nın, üyelerinin işyerine giderek hibe, teşvik ve krediler başta olmak üzere profesyonel danışmanlık hizmeti sunduğu ‘KOTO Destek Ofisi’ çalışmalarına hızlı başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET