21 Temmuz 2019 Pazar 23:14
 
Öncekiler Sonrakiler

SEÇİM İNDİRİMİ OLSA BİLE İYİDİR

Seçim indirimi olsa bile iyidir
14 Ocak 2019 Pazartesi 20:07

Ankara ve Gaziantep'te su fiyatları indirildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara’da su ücretlerinde yüzde 30 indirim yapılmasını kararlaştırdı. Kocaeli kamuoyu suda indirim yapılmasını beklerken İSU  2019’da suya zam yapılmayacak açıklaması ile tepkilerin önüne geçmeye çalıştı.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayının son oturumunu gerçekleştirdi. Meclis toplantısında tüm parti gruplarının oy birliğiyle Ankara'daki su ve atık su tarifesinde yüzde 30 indirme gidildi.


Tüm konut ve iş yeri su abonelerinin faturalarında yüzde 30'luk indirim sağlayacak teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni tarife 21 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek.

"Gerede suyunun yakın zamanda Ankara'da musluklardan akacak olması" ve "Kesikköprü'den su alınmayacağı için enerji maliyetinin düşecek olması" kararın gerekçeleri olarak sunuldu. Toplantıda, son dönemlerde artan yağışlarla barajlardaki su rezervlerinin de yükseldiği belirtildi.

Öte yandan, su faturalarının TEFE veya ÜFE artış oranına göre ayarlanması uygulamasına da son verildi.

GAZİANTEP'TE DE İNDİRİM

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Kurulu için toplanan meclis, suda yüzde 12 oranında indirime gitme kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi, daha önce 2018 Ocak ayında yüzde 15 oranında düşürdüğü su tarifesini güncelleyerek, bir yılda toplamda yüzde 27 oranında suda indirime gitmiş oldu.
Bu haber 1914 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ