21 Ağustos 2018 Salı 03:41
 
  • 6,072 TL

  • 7,007 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

SEDAŞ ENERJİ SARFEDİYOR

SEDAŞ enerji sarfediyor
26 Temmuz 2018 Perşembe 13:19

Kocaeli’de önceki gün sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve fırtına özellikle İzmit ve Kartepe ile Kandıra ilçelerinde olumsuz etkisini gösterirken, Kartepe’de yol kenarında bulunan ağaçlar yola devrildi ve yolu kapattı.

Sağanak yağış ve fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Sakarya ve Düzce’de de benzer olaylar yaşandı. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) ekipleri yağan yağmur ve rüzgara aldırmadan  elektrik enerjisinin verilmesi için alarm halinde çalışmalarını sürdürdüler.

Kartepe de şebeke üzerine uçan  büyük ağaç dalları ise  şebekeye zarar verdi ve İlçede bazı bölgelerde elektrik kesintilerine yol açtı. Kandıra da şebeke üzerine düşen yıldırım izalotörleri parçalayarak 3/0 iletkenli hattın kopmasına yol açtı. Orta Gerilim şebekesinde SEDAŞ ekiplerinin özverili çalışmaları ile enerji hattının yeniden iletkenlerinin çekilmesini ve izalotörlerinin yenilenmesini sağladılar.

Temmuz ayına rağmen gök gürültüsü ile yıldırım ve şimşeklerin görüldüğü ani yağışlar Kocaeli, Sakarya ve Düzce’nin pek çok ilçesinde etkisini gösterdi. Şimşeklerin gökyüzünde  sürekli görüldüğü anlarda, gök gürültüsü sesleri de her yerde yankılandı. Sakarya da Akyazı İlçesinde, Kocaeli de Kandıra ve Kartepe İlçelerinde SEDAŞ İşletme ve Bakım Ekipleri arazide bulunan şebeke üzerinde 25 metrelik direklerde adeta komanda gibi enerji hattının onarımı için  zorlu mücadelelere  imza attılar. SEDAŞ ekipleri ilçe merkezleri yanı sıra arazide de elektrik şebekesindeki kesintilerin giderilmesi için cansiperane bir çalışma gösterdiler.
Bu haber 635 defa okundu

DİĞER HABERLER

SGK, düğmeye bastı!

SGK, düğmeye bastı!

Eksik maaş ödenen Bağ-kur'lulara toplu ödeme yapılacak

Ticaret Bakanlığı'ndan kur hamlesi

Ticaret Bakanlığı'ndan kur hamlesi

.

Bayramda mesai hesaplama!

Bayramda mesai hesaplama!

Milyonlarca insan bayram tatiline çıkarken özel sektördeki bazı vatandaşlar bayram mesaisi yapıyor.

Varlık barışı düzenlemesinde değişiklik

Varlık barışı düzenlemesinde değişiklik

Varlık barışı düzenlemesinde değişiklikVarlık barışı olarak bilinen, gerçek ve tüzel kişilerin yurt dışında bulunan varlıklarının yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili esaslarda düzenlemeye gidildi.

Bayramda ulaşım 4 gün boyunca ücretsiz

Bayramda ulaşım 4 gün boyunca ücretsiz

Büyükşehir, Kurban Bayramı süresince otobüs ve raylı sistemler ücretsiz, deniz ulaşımında ise yüzde 50 indirimli olarak hizmet verecek

Kızılay’dan gıda yardımı

Kızılay’dan gıda yardımı

Kızılay Kocaeli Şubesi Kızılay gönüllüleriyle Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ve konserve kavurma yardımı dağıtımlarını sürdürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ