30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:45

VOLKSWAGEN TÜRKİYE’DE KURACAĞI FABRİKAYI ASKIYA ALDI

Volkswagen Türkiye’de kuracağı fabrikayı askıya aldı
15 Ekim 2019 Salı 11:00

.

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, Volkswagen’ın Türkiye’ye fabrika kurma planını ertelediğini duyurdu. Bir Volkswagen sözcüsü, Türkiye'nin Suriye operasyonlarıyla ilgili "Durumu büyük endişe ile izliyoruz" diyerek şirketin Türkiye yatırımıyla ilgili nihai kararını ertelediğini belirtti.

 


Almanya’da faaliyette bulunan ekonomi gazetesi Handelsblatt, Volkswagen’ın Türkiye’de kuracağı yeni fabrikaya dair planları askıya aldığını belirtti. Handelsblatt, Volkswagen’ın yeni fabrika planını ertelemesinin nedeni olarak Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde devam ettirdiği askeri operasyon gösterdi.

Handelsblatt’ın haberine göre Volkswagen yöneticileri, düşük maliyet ve yüksek kazanç imkanı gibi nedenlerle Türkiye’yi tercih ettiklerini söyledi. Ancak Volkswagen yöneticileri, Suriye’nin kuzeyinde başlatılan operasyonun durumu tersine çevirdiğini belirtti. Handelsblatt’ın, Volkswagen’ın yönetim kurulu ve teftiş kurulundaki kaynakları, “Bu koşullar altında Türkiye için oylama yapılamayacağı” görüşünün şirkette ağırlıkta olduğunu belirttiler.

Volkswagen sözcüsü: Durumu büyük endişe ile izliyoruz
Volkswagen sözcüsünün Alman ekonomi gazetesi Handesblatt’a yaptığı açıklamada, “Durumu büyük endişe ile izliyoruz” dedi. Volkswagen, Türkiye’de kurulacak fabrika için geçtiğimiz hafta Manisa’da şirket kurmuştu. Ancak söz konusu Volkswagen yöneticisi, Suriye operasyonlarının ardından şirketin Türkiye operasyonlarıyla ilgili nihai kararını ertelediğini belirtti.

Bu haber 3225 defa okundu

DİĞER HABERLER

KSO Başkanı Zeytinoğlu 'Büyüme' oranını değerlendirdi…

KSO Başkanı Zeytinoğlu 'Büyüme' oranını değerlendirdi…

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TÜİK tarafından yüzde 4.5 olarak açıklanan 2020 ilk çeyrek büyüme oranını değerlendirdi:

Dolar yeniden yükselişe geçti!

Dolar yeniden yükselişe geçti!

28 Mayıs Perşembe dolar ne kadar?

Albayrak 'yılı büyüme ile kapatacağız'

Albayrak 'yılı büyüme ile kapatacağız'

Bakan Albayrak, dünyanın Türkiye'nin koronavirüs performansı karşısında gıpta ile baktığını ve beklenenin aksine 2020 yılının büyüme ile bitirileceğini söyledi.

Türkiye'de 42 bin 783 Kocaeli'de 907

Türkiye'de 42 bin 783 Kocaeli'de 907

TUİK istatistikleri açıkladı

SGK'nın 801 TL'lik desteğinden kimsenin haberi yok!

SGK'nın 801 TL'lik desteğinden kimsenin haberi yok!

5 yıl dolmadan alabilmek için...

Akaryakıta çifte zam

Akaryakıta çifte zam

Alıştık artık

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ