kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 13:50

ZEYTİNOĞLU'NDAN İŞ DÜNYASINA İSTİHDAM ÇAĞRISI

Zeytinoğlu'ndan iş dünyasına istihdam çağrısı
06 Mart 2019 Çarşamba 09:39

.

 

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı AyhanZeytinoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şura’sında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’sloganı ile başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşviklerden sanayicilerien üst seviyede yararlanmaya davet ederek, “Çok önemli istihdam teşviklerigündeme geldi. Burada hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor.” diyerekistihdam çağrısında bulundu.


Bugüne kadar uygulanan teşviklerin enkapsamlısının olduğunu belirten Zeytinoğlu, “Bugüne kadar istihdama yönelik teşvikleruygulanıyordu ama bu kadar kapsamlı bir paket bir arada değildi. Seferberlik,işverenlere yeni istihdam hususunda birçok destek sağlıyor. Bunların herbiri firmalarımız için büyük fırsat.” dedi. Pakette SGK ve maaş avantajısağlayan birçok destek olduğunu belirten Zeytinoğlu, “1 Şubat – 30 Nisan arasıistihdam edilen tüm yeni çalışanlarımızın 3 ay boyunca maaşları, SGK ve vergiödemelerinin tamamı devlet üzerinden karşılanıyor. Bu istihdam ettiğimizinsanları çalıştırmaya devam etmemiz durumunda kalan 9 ayda da SGK’sının işçive işveren payıyla, vergisinin tamamı yine devlet tarafından karşılanmaya devamediliyor.” dedi.

 

Kocaelili sanayicilerin bu fırsatlardanyararlanmasını öneren Zeytinoğlu, “Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve birçok Bakanımızın da katılımıyla gerçekleşenTOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Kocaeli olarak 100 bin ilave istihdam sözü verdik. Geçen yıl Kocaeli’de ilave istihdam 69 bin idi. Dolayısıyla çok uzakdeğiliz. Bu hedefintutturulması en büyük arzumuz. İlimizin tüm destek ve teşviklerden en üstseviyede faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan KSO olarak tümişletmelerimizi, üyelerimizi istihdam kampanyasına katılmaları bu desteklerdenfaydalanmaları ve istihdama katkı sunmaya yönünde çağrıda bulunuyoruz."ifadelerini kullandı.

Bu haber 1607 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bayram ikramiyelerinin ödeneceğini tarihi açıkladı

Bankalara yüklü ceza

Bankalara yüklü ceza

Vatandaş şikayet yağmuruna tuttu, BDDK kayıtsız kalmadı

Kiracılar dikkat

Kiracılar dikkat

Kira zam oranı belli oldu

Sigara ve alkole vergi zammı!

Sigara ve alkole vergi zammı!

İşte yeni fiyatlar

AYM’den önemli emeklilik kararı

AYM’den  önemli emeklilik kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, kritik bir karara imza attı.

Akaryakıta toptan zam

Akaryakıta toptan zam

Benzin, motorin, otogaz hespsine birden zam

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ