06 Nisan 2020 Pazartesi 07:59

ZEYTİNOĞLU'NDAN İŞ DÜNYASINA İSTİHDAM ÇAĞRISI

Zeytinoğlu'ndan iş dünyasına istihdam çağrısı
06 Mart 2019 Çarşamba 09:39

.

 

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı AyhanZeytinoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şura’sında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’sloganı ile başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşviklerden sanayicilerien üst seviyede yararlanmaya davet ederek, “Çok önemli istihdam teşviklerigündeme geldi. Burada hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor.” diyerekistihdam çağrısında bulundu.


Bugüne kadar uygulanan teşviklerin enkapsamlısının olduğunu belirten Zeytinoğlu, “Bugüne kadar istihdama yönelik teşvikleruygulanıyordu ama bu kadar kapsamlı bir paket bir arada değildi. Seferberlik,işverenlere yeni istihdam hususunda birçok destek sağlıyor. Bunların herbiri firmalarımız için büyük fırsat.” dedi. Pakette SGK ve maaş avantajısağlayan birçok destek olduğunu belirten Zeytinoğlu, “1 Şubat – 30 Nisan arasıistihdam edilen tüm yeni çalışanlarımızın 3 ay boyunca maaşları, SGK ve vergiödemelerinin tamamı devlet üzerinden karşılanıyor. Bu istihdam ettiğimizinsanları çalıştırmaya devam etmemiz durumunda kalan 9 ayda da SGK’sının işçive işveren payıyla, vergisinin tamamı yine devlet tarafından karşılanmaya devamediliyor.” dedi.

 

Kocaelili sanayicilerin bu fırsatlardanyararlanmasını öneren Zeytinoğlu, “Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve birçok Bakanımızın da katılımıyla gerçekleşenTOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Kocaeli olarak 100 bin ilave istihdam sözü verdik. Geçen yıl Kocaeli’de ilave istihdam 69 bin idi. Dolayısıyla çok uzakdeğiliz. Bu hedefintutturulması en büyük arzumuz. İlimizin tüm destek ve teşviklerden en üstseviyede faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan KSO olarak tümişletmelerimizi, üyelerimizi istihdam kampanyasına katılmaları bu desteklerdenfaydalanmaları ve istihdama katkı sunmaya yönünde çağrıda bulunuyoruz."ifadelerini kullandı.

Bu haber 1533 defa okundu

DİĞER HABERLER

Akaryakıtta çifte indirim

Akaryakıtta çifte indirim

Benzin ve Motorine indirim geliyor

Kredi kartı borcu olanlara müjdeli haber

Kredi kartı borcu olanlara müjdeli haber

31 Aralık 2020'ye kadar...

Emekli ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu

Emekli ikramiyesinin ödeneceği tarih belli oldu

Yaklaşık 12 milyon emekli bu haberi bekliyordu

Kredi kartı faizleri düştü

Kredi kartı faizleri düştü

Yeni faiz oranları 1 Nisan'dan geçerli olacak

Kocaeli Gazete gündeme getirmişti

Kocaeli Gazete gündeme getirmişti

Toki ödemeleri ertelendi

14 bin kişi işe alınacak

14 bin kişi işe alınacak

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ