28 Ocak 2020 Salı 11:21

ZEYTİNOĞLU'NDAN İŞ DÜNYASINA İSTİHDAM ÇAĞRISI

Zeytinoğlu'ndan iş dünyasına istihdam çağrısı
06 Mart 2019 Çarşamba 09:39

.

 

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı AyhanZeytinoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şura’sında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’sloganı ile başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşviklerden sanayicilerien üst seviyede yararlanmaya davet ederek, “Çok önemli istihdam teşviklerigündeme geldi. Burada hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor.” diyerekistihdam çağrısında bulundu.


Bugüne kadar uygulanan teşviklerin enkapsamlısının olduğunu belirten Zeytinoğlu, “Bugüne kadar istihdama yönelik teşvikleruygulanıyordu ama bu kadar kapsamlı bir paket bir arada değildi. Seferberlik,işverenlere yeni istihdam hususunda birçok destek sağlıyor. Bunların herbiri firmalarımız için büyük fırsat.” dedi. Pakette SGK ve maaş avantajısağlayan birçok destek olduğunu belirten Zeytinoğlu, “1 Şubat – 30 Nisan arasıistihdam edilen tüm yeni çalışanlarımızın 3 ay boyunca maaşları, SGK ve vergiödemelerinin tamamı devlet üzerinden karşılanıyor. Bu istihdam ettiğimizinsanları çalıştırmaya devam etmemiz durumunda kalan 9 ayda da SGK’sının işçive işveren payıyla, vergisinin tamamı yine devlet tarafından karşılanmaya devamediliyor.” dedi.

 

Kocaelili sanayicilerin bu fırsatlardanyararlanmasını öneren Zeytinoğlu, “Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve birçok Bakanımızın da katılımıyla gerçekleşenTOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Kocaeli olarak 100 bin ilave istihdam sözü verdik. Geçen yıl Kocaeli’de ilave istihdam 69 bin idi. Dolayısıyla çok uzakdeğiliz. Bu hedefintutturulması en büyük arzumuz. İlimizin tüm destek ve teşviklerden en üstseviyede faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan KSO olarak tümişletmelerimizi, üyelerimizi istihdam kampanyasına katılmaları bu desteklerdenfaydalanmaları ve istihdama katkı sunmaya yönünde çağrıda bulunuyoruz."ifadelerini kullandı.

Bu haber 1480 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zeytinoğlu kapasite kullanım oranlarını değerlendirdi

Zeytinoğlu kapasite kullanım oranlarını değerlendirdi

en büyük katkıyı otomotiv ve kimyanın yanında metal, makine, plastik ve kauçuk sektörleri veriyor

Akaryakıta çifte indirim

Akaryakıta çifte indirim

Benzin ve motorinde büyük indirim

Milyonların beklediği fark hesaplarda

Milyonların beklediği fark hesaplarda

Maaşın kendisi ne kadar ki, farkı ne olsun

Uyuma İZGAZ!

Uyuma İZGAZ!

Vatandaş darda, İZGAZ uykuda'

Doğal gaza indirim sinyali

Doğal gaza indirim sinyali

İnşallah yazın gelmez!

Metalde uzlaşma için MESS’ten bir adım daha

Metalde uzlaşma için MESS’ten bir adım daha

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'ndan bir teklif daha

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ