26 Haziran 2019 Çarşamba 18:04
 
Öncekiler Sonrakiler

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KOŞULLARI BELLİ OLDU

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu
09 Ocak 2019 Çarşamba 10:00

.

Dün kredi kartı borcu olanlara düşük faizle kredi vereceğini açıklayan Ziraat Bankası’nın kredi koşulları ve nasıl uygulanacağı netleşti.

 


Ziraat Bankası tarafından dün yapılan açıklamada Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nin; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1.10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1.20 faiz oranlarıyla sunulacağı bildirildi.


Vatandaşın hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alınacak krediyle borçlarını kapatabilecek. Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar yüzde 1,20 olacak. 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırılacak.


Kredi kartı borcu yapılandırmasından sadece ödeme zorluğu çekenler değil asgari borcun üzerinde ödeme yapabilenler de krediye başvurabilecek. 31 Aralık itibariyle kart ekstrelerini Ziraat’e götürenlere ödeme yapacak. Ancak bu ödeme nakit olara borçluya elden verilmeyecek. Para doğrudan borçlu karta yüklenecek.


Borç süresi 31 Aralık 2018’i kapsıyor. Yani 1 Ocak’tan itibaren yapılan kart harcamaları kapsam dışı kalacak.
Krediden yararlanabilmenin en önemli şartı ise “müşterisi olduğunuz banka tarafından takibe alınmamış olmak”
Bu haber 2700 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ