18 Haziran 2018 Pazartesi 08:41
 
  • 4,738 TL

  • 5,494 TL

  • 194,15 TL

  • 94.541

Öncekiler Sonrakiler

‘OKULDA TİYATRO’ SÖYLEŞİSİNDE KEYİFLİ DAKİKALAR

‘Okulda Tiyatro’ söyleşisinde keyifli dakikalar
02 Ocak 2018 Salı 10:52

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarının katıldığı, okullarda 'Tiyatro ve İletişim' konulu söyleşi programları başladı.

Kocaeli Büyükşehir BelediyesiKültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kocaeli ŞehirTiyatroları, okullarda “Tiyatro ve İletişim” konulu programlar düzenlemeyebaşladı. Kocaeli Şehir Tiyatroları Sanatçılarının katıldığı söyleşilerde,öğrencilerle keyifli konular konuşuldu. İlk olarak İzmit ilçesi Yahya Kaptanİlkokulunda gerçekleştirilen söyleşi programları, gelen talepler doğrultusundaKocaeli genelindeki diğer okullarda da yapılacak.

 

Tiyatro sanatçıları öğrencilerlebuluştu


İzmit Yahya Kaptan İlkokulu’ndagerçekleştirilen Tiyatro Söyleşisinde, Kocaeli Şehir Tiyatrosu sanatçılarıZeynep Özan Topçu ve Levent Muratoğlu öğrencilerle Tiyatro sanatı üzerinekeyifli bir sohbet gerçekleşti. Söyleşide öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunanTiyatro Sanatçısı Topçu “Çocuklar sanatla ilgilenin, bence mutlaka birenstrüman çalmayı öğrenmelisiniz. Bunu ileride sadece kendinizi mutlu etmekiçin yapın” dedi. Öğrencilerin soruları cevaplayan Topçu “Tiyatro sanatında hermeslekte olduğu gibi maddi ve manevi olarak doyurucu olmayan yanları muhakkakvar. Tiyatroyu seviyorum ve bu sanatı icra etmekten mutluluk duyuyorum. Oyüzden uzun saatler çalışabiliyorum” dedi.

 

Talepler doğrultusunda söyleşileryapılacak


Büyükşehir Belediyesi KocaeliŞehir Tiyatrosu sanatçılarının katıldığı Tiyatro söyleşileri Kocaeligenelindeki diğer okullarda da gerçekleştirilebilecek. Okullardan gelecek olansöyleşi talepleri doğrultusunda, yapılacak olan programlarda öğrenciler Tiyatrove İletişim konusu üzerine keyifli saatler yaşayabilecek.

Bu haber 1132 defa okundu

DİĞER HABERLER

Salim Dervişoğlu Caddesi’nde çalışmalar sürüyor

Salim Dervişoğlu Caddesi’nde çalışmalar sürüyor

Duble yola dönüştürülen Salim Dervişoğlu Caddesi’nde zemin çalışmaları devam ediyor.

ALİKAHYA’YA 5 YILDIZLI EMEKLİ EVİ

ALİKAHYA’YA 5 YILDIZLI EMEKLİ EVİ

.

Meral Akşener, Kocaelilere mesaj gönderdi

Meral Akşener, Kocaelilere mesaj gönderdi

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kentte gerçekleştireceği miting öncesi Kocaelililere mesaj gönderdi.

Hacı Bektaş ziyaretleri devam ediyor

Hacı Bektaş ziyaretleri devam ediyor

2005 yılından bu yana her yıl yapılan Hacı Bektaş Veli’yi anma ziyaretleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle devam ediyor.

Türkkan İzmit’in köylerini turladı

Türkkan İzmit’in köylerini turladı

24 Haziran seçimleri öncesinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı Lütfü Türkkan Gebze ve İzmit köylerinde vatandaşlarla bayramlaşırken partisine destek istedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET