14 Aralık 2018 Cuma 14:27
 
  • 5,412 TL

  • 6,114 TL

  • 214,77 TL

  • 89.758

Öncekiler Sonrakiler

‘OKULDA TİYATRO’ SÖYLEŞİSİNDE KEYİFLİ DAKİKALAR

‘Okulda Tiyatro’ söyleşisinde keyifli dakikalar
02 Ocak 2018 Salı 10:52

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarının katıldığı, okullarda 'Tiyatro ve İletişim' konulu söyleşi programları başladı.

Kocaeli Büyükşehir BelediyesiKültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kocaeli ŞehirTiyatroları, okullarda “Tiyatro ve İletişim” konulu programlar düzenlemeyebaşladı. Kocaeli Şehir Tiyatroları Sanatçılarının katıldığı söyleşilerde,öğrencilerle keyifli konular konuşuldu. İlk olarak İzmit ilçesi Yahya Kaptanİlkokulunda gerçekleştirilen söyleşi programları, gelen talepler doğrultusundaKocaeli genelindeki diğer okullarda da yapılacak.

 

Tiyatro sanatçıları öğrencilerlebuluştu


İzmit Yahya Kaptan İlkokulu’ndagerçekleştirilen Tiyatro Söyleşisinde, Kocaeli Şehir Tiyatrosu sanatçılarıZeynep Özan Topçu ve Levent Muratoğlu öğrencilerle Tiyatro sanatı üzerinekeyifli bir sohbet gerçekleşti. Söyleşide öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunanTiyatro Sanatçısı Topçu “Çocuklar sanatla ilgilenin, bence mutlaka birenstrüman çalmayı öğrenmelisiniz. Bunu ileride sadece kendinizi mutlu etmekiçin yapın” dedi. Öğrencilerin soruları cevaplayan Topçu “Tiyatro sanatında hermeslekte olduğu gibi maddi ve manevi olarak doyurucu olmayan yanları muhakkakvar. Tiyatroyu seviyorum ve bu sanatı icra etmekten mutluluk duyuyorum. Oyüzden uzun saatler çalışabiliyorum” dedi.

 

Talepler doğrultusunda söyleşileryapılacak


Büyükşehir Belediyesi KocaeliŞehir Tiyatrosu sanatçılarının katıldığı Tiyatro söyleşileri Kocaeligenelindeki diğer okullarda da gerçekleştirilebilecek. Okullardan gelecek olansöyleşi talepleri doğrultusunda, yapılacak olan programlarda öğrenciler Tiyatrove İletişim konusu üzerine keyifli saatler yaşayabilecek.

Bu haber 1171 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ