22 Ocak 2018 Pazartesi 05:32
 
  • 3,826 TL

  • 4,681 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

’YALNIZ DEĞİLSİNİZ, YANINIZDAYIZ’

’Yalnız değilsiniz, yanınızdayız’
19 Ekim 2017 Perşembe 14:33

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, yüksek eğitimlerini görmek üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden Kocaeli’ne gelen uluslararası öğrencilere oryantasyon eğitimi verdi.

Büyükşehir, bu yıl Kocaeli Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde eğitim görecek olan 120 öğrenciye “Yalnız değilsiniz. Yanınızdayız” mesajı verdi.

 

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ KATILDI

Kocaeli Üniversitesi’nde gerçekleşen oryantasyon eğitimine Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Birimi’nin yanı sıra, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban, Yurt Dışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Suriyeli öğrenciler Akademik Danışmanı Abdülkadir Macit, KOÜ Yabancı Diller (TÖMER)eğitmenleri ve KOÜ Uluslararası Öğrenci Kulübü yönetimi katıldı.

Eğitimde, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği, Yurt Dışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu ve Yabancı Diller Birimi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi aktarıldı.

 

YALNIZ DEĞİLSİNİZ, BİZ YANINIZDAYIZ

Oryantasyon eğitiminde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Birimi de geniş çaplı bir bilgilendirme yaptı. İngilizce sunumda ilk olarak öğrencilere, “Burada yalnız değilsiniz. Her türlü sorununuzda yanınızdayız” mesajı verildi. Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimle ilgili hizmetlerinin anlatıldığı sunumda, ağırlıklı olarak Uluslararası Öğrenciler Birimi’nin üç yıllık çalışmaları ortaya kondu. Birim olarak, uluslararası öğrencilere, eğitim hayatları boyunca zorlandıkları her konuda yardım edildiği aktarılarak, Kocaeli’nde yaşadıkları sürede, kendilerini aile ortamında hissetmelerinin hedeflendiği belirtildi. Sunumda öğrencilere Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun da selamları iletilerek, “Başkanımız, sizlere sevgilerini gönderdi. Ayrıca önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz öğrenci buluşmasına sizleri davet ediyor” dendi.

 

BÖYLE BİR İLGİYİ HAYAL BİLE EDEMEZDİK

Oryantasyon eğitiminin ardından Uluslararası Öğrenci Birimi yetkilileriyle biraraya gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine gösterdiği konukseverlik için teşekkür etti. Son derece mutlu olduklarını anlatan öğrenciler, “Ülkemizden kilometrelerce uzakta bir yerde böyle ilgi göreceğimizi hayal bile edemezdik. Kendimizi şimdi daha güvende hissediyoruz” şeklinde konuştu.

 

SEKA BİLİM MERKEZİ’Nİ GEZDİLER

Öte yandan oryantasyon eğitiminin ardından Uluslararası Öğrenci Birimi, yeni gelen öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’nin Seka Bilim Merkezi’ne götürdü. Uluslararası öğrencilere burada, Seka Bilim Merkeziyle ilgili bir sunum yapıldı. Bilim Merkezi’ne hayran kalan öğrenciler, tasarlanmış 200’e yakın deney düzeneğini inceleme olanağını buldu. Öğrenciler daha sonra birçok diziye evsahipliği yapan Kocaeli Film Platosu’nu gezerek burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu haber 268 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET