22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:08
 
Öncekiler Sonrakiler

“BELEDİYE AVUKATLARI TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Belediye Avukatları Toplantısı” gerçekleştirildi
08 Şubat 2019 Cuma 16:46

Kocaeli Merkez ve ilçe belediye avukatları İSU'nun ev sahipliğinde toplandı.

KOCAELİ MERKEZ VE İLÇE BELEDİYE AVUKATLARI
İSU’NUN EV SAHİPLİĞİNDE TOPLANDI

Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve periyodik olarak düzenlenen “Belediye Avukatları Toplantısı” bu yıl İSU Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile İSU Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Av. Suat Torlak’ın ev sahipliğinde düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başhukuk Müşaviri Av. Necmi Özen’in başkanlığını yaptığı toplantıya; Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde görev yapan avukatlar katıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başhukuk Müşaviri Av. Necmi Özen ve İSU Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Av. Suat Torlak’ın toplantının önemi ve amacına yönelik yaptığı kısa giriş konuşmalarının ardından; Av. Duygu Çatalkaya tarafından Elektronik Tebligat Yönetmeliği ve 7161 sayılı Kanun ile yapılan değişiklikler hakkında kısa bir sunum yapıldı. İki özel gündem maddesinin ele alındığı toplantıda belediye bünyesinde çalışan avukatların karşılaşmış olduğu genel sorunlar üzerinde de konuşuldu.
Toplantıda, Elektronik Tebligat Yönetmeliği ile;Teslim, bilgilendirme ve belgelendirmenin sağlanması, Bilgi güvenliğinin sağlanması, Kişisel verilerin korunması, Entegrasyon ve işbirliğinin sağlanması, Hizmet kalitesinin sağlanması, Ulusal ve uluslararası standartların sağlanması; zaman, enerji gibi toplumsal hayatı doğrudan etkileyen kolaylıkların hayata geçirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.
Toplantıda ayrıca 7161 sayılı Kanunun öncelikli olarak kamu kurumlarını ilgilendiren 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununa eklenen “Sözleşmelerin tasfiyesi veya devri “ başlıklı 32. Maddesi hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Kanun ve yönetmeliklerin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken usul ve esasların ele alındığı ve İSU Genel Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı toplantı Kocaeli’nde merkez ve ilçelerde çalışan Belediye avukatları için oldukça verimli geçti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünü yaptığı ve İSU Genel Müdürlüğü ile İlçe Belediyelerinin de katılımı ile periyodik olarak düzenlenen toplantılar, uygulamadaki eksikler ve yeni düzenlemeler hakkında durum değerlendirmesi yapılması ve belediye avukatları arasında bilgi paylaşımını sağlayarak belediyelerin hizmet kalitesini yükseltmesi noktasında önem arz etmektedir.
Bu haber 599 defa okundu

DİĞER HABERLER

1,5 yaşında ki çocuk parayı yuttu

1,5 yaşında ki çocuk parayı yuttu

Yaralı Leyleğe Belediye Sahip Çıktı

Yaralı Leyleğe Belediye Sahip Çıktı

Biyoloji Olimpiyatında Kocaeli İmzası

 Biyoloji Olimpiyatında Kocaeli İmzası

30. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatında Ülkemizin Büyük Başarısına İki Derece ile Kocaeli İmzası

ECC’den kemençeli yaza merhaba

ECC’den kemençeli yaza merhaba

ECC Madencilik Şirketi her yıl düzenlediği geleneksel yaza merhaba partisini önceki gün şirket merkezinde tüm çalışanların katılımı ile gerçekleştirdi.

LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı

LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı

Tramvay seferini engelleyenlere ceza

Tramvay seferini engelleyenlere ceza

Kocaeli’nde Akçaray tramvay yoluna park eden ve seferleri engelleyen araçlara cezai işlem uygulanıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ