22 Ocak 2019 Salı 21:14
 
  • 5,334 TL

  • 6,070 TL

  • 220,73 TL

  • 99.677

Öncekiler Sonrakiler

“BİNLERCE İHTİYAÇ SAHİBİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜN”

“Binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürün”
06 Haziran 2018 Çarşamba 12:42

“Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla Ramazan kampanyasını sürdüren Kızılay, binlerce ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaya devam ediyor.

Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, vatandaşların fitre, fidye ve zekâtlarını Kızılay’a bağışlayarak, binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürebileceğini ifade etti.

Ramazan’ın son haftasındayız”
Ramazan’ın son haftasına girdiklerini hatırlatan Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, ülkemizde geleneksel olarak zekât vermenin Ramazan ayında yoğunlaştığını belirterek, “Zekât, fitre ve fidyesini Kızılay’a veren vatandaşlarımızın emanetlerini, dini kurallara uygun olarak yurt çapına yayılmış hizmet ağımızla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi.

“Mesaj atın, bağış yapın”
Kızılay şubeleri ve temsilcilikleri tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara yaklaşık 50.000.000 lira yardım yapılması planlandığını belirten Başkan İpek, “Yardım kapsamında toplam 143.000 aileye, yaklaşık 715 bin kişiye nakit yardımı yapılmış olacak. Her aileye 350 TL’lik ödeme yapılıyor. Zekât, fitre ve fidyelerini Kızılay’a bağışlamak isteyen hayırseverler bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Kızılay şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanabiliyor. Fitre ve fidyesini kolay yoldan vermek isteyenler ise tüm operatörlerden Ramazan’a özel kullanıma sunulan 2668 nolu SMS hattına fidye veya fitre yazarak attığı mesaj için 19 TL’lik bağış yapabiliyor. Ayrıca App Store’da Kızılay mobil bağış uygulaması da açıldı. Uygulamayı mobil cihazlarına indiren vatandaşlar çok kolay bir şekilde Kızılay’a bağış yapabilecek” ifadelerine yer verdi.

Gıda kolisi bağışında da bulunabilirsiniz
Ayrıca, Türk Kızılayı olarak 2018 yılı için belirledikleri Ramazan Gıda Paketi'nde  75 TL’lik gıda kolisi yardımında bulunmak isteyen vatandaşların BİM, Bizim Market, KİPA, Migros gibi yerlerden yapacakları yardımı da kabul ettiklerini söyleyen Cengiz İpek, bunun yanısıra Doğu Kuta, Filistin, Yemen, Kudüs gibi Müslüman ülkelerde yardıma muhtaç insanlara yapılacak olan bağışları da Türk Kızılayı’nın kabul ettiğini belirtti.

Bu haber 591 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ