16 Kasım 2018 Cuma 13:34
 
  • 5,354 TL

  • 6,077 TL

  • 209,19 TL

  • 93.342

Öncekiler Sonrakiler

“ÇOCUĞUMU KORUYORUM”

“Çocuğumu Koruyorum”
06 Nisan 2018 Cuma 09:27

.

Kartepe Belediyesi ve Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte Kartepe’de mutlu çocuk, mutlu anne-baba hedefiyle, ‘Çocuğumu Koruyorum’ projesi kapsamında düzenlenen “Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu seminer Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Düzenlenen seminere Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yanı sıra Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr.Harun Arslan, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Kd.Başçavuş Kadir Kaya, Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy ve davetliler katıldı.
Seminerde katılımcılara Çocuk Psikiyatristi Uzm. Dr. Figen Karaceylan Çakmakçı tarafından bilgi verildi.       

“Geleceğimizi kurtarmak zorundayız”
Programda konuşan Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr.Harun Arslan “Şehirleri imar ederken çocuklarımızı ihmal etmeyelim. Gelişen dünya ile birlikte maddi şeylere çok fazla değer verilmeye başlandı. Geleceğimiz olan evlatlarımıza kıymet vermemeye başladık. Çocuğa sahip çıkmak demek cebine harçlığını koyup göndermek değildir. Çocuğa kıymet vermek demek eline cep telefonu vermek değildir. Bunlar yapıldığında geleceğimize dinamit döşediğimizin farkında olmadık. Şimdi uyanmaya başladık. Çocuklarımızı ve geleceğimizi kurtarmak zorundayız” dedi. 

“Karşı karşıya kalmaktayız”
“Çocuklarımızı kurtarmadan geleceğimizi, ülkemizi kurtaramayız” diyen Arslan “Aksi halde uyuşmuş kendisinden bir haber nesil yetişecektir. Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez her zaman bizlere destek vermiştir. Sağlık alanında yapılan bütün projelerimize başkanımızdan büyük destek gördük. Bizim amacımız insanlarımızı hasta olduktan sonra tedavi etmek değildir. Bizim temel hedefimiz Kartepe halkının hem ruhen hem de bedenen hasta olmasını engellemektir. Düzenlediğimiz programın amacı çocuklarımızın ruhen hasta olmasının önüne geçmektir. Bunun yanında çocuklarımıza yapılabilecek istismarların önüne geçmektir. Maalesef haberlerde birçok çocuk istismarı ile karşı karşıya kalmaktayız” açıklamasında bulundu.

Üzülmez’den çağrı
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Toplumumuz için çok önemli olan konuyu gündeme getirdik. Kartepe’de mutlu çocuk, mutlu anne, baba hedefiyle, “Çocuğumu Koruyorum” projesi kapsamında düzenlenen “Çocuk İhmali ve İstismarı” konulu seminer ile başladık. Proje kapsamında Anne-Baba okulu açacağız. Çocuklarımızın gelişmesine destek vermek için eğitimler verilecektir. Anne ve babanın en kıymetlisi çocuklarıdır. Kartepe Belediyesi olarak Kartepemizde yaşayan herkese doğumundan vefatına kadar sosyal belediyeciliğin bütün gereksinimlerini yerine getiriyoruz. Son günlerde ülkemizin en önemli gündem maddesi olan çocuk istismarının önlenmesi noktasında başlatılan bu projeye Kartepemizde yaşayan bütün anne ve babaları bekliyoruz. Konu çok hassastır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişmesine yönelik verilecek olan bu eğitimler önemlidir” şeklinde konuştu.     
 
Anne-baba okulu açılıyor
Seminerde konuşan Çocuk Psikiyatristi Uzm. Dr. Figen Karaceylan Çakmakçı “Bu proje her zaman aklımdaydı. Bende bir anneyim. Anneliği eğitimle öğrenmedim. Anneliği annemizden, babalığı babamızdan öğreniyoruz. Kimse çocuğuna nasıl davranacağını bilerek doğmuyor. Anne-babalığı öğrenme sürecinde zaman zaman hatalar yapılıyor. Çocuğumuzu korumak adına önünü kapattığımızın farkında olmuyoruz. Sorun çıkmadan oluşmasına engel olmak önemlidir. Çocuklarımızı korumamız önemlidir. ‘Anne-Baba Okulu’ açıyoruz. Burası okul olmanın ötesinde deneyimlerin paylaşıldığı eğitimler verilecektir. Burada çocuklarımıza davranış şekillerinden sorunların üstesinden gelmeye kadar geniş bir alanda bilgiler verilecektir. Anne-Baba Okulu ile hakkında detaylı bilgi Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 0 262 353 38 69 numaralı telefondan öğrenilebilir” dedi.

Bu haber 291 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cezayir'i İzmit'e getirdiler

Cezayir'i İzmit'e getirdiler

İzmit’te ülke kültürlerinin tanıtımı yapılıyor.

Hürriyet, Dilovası ve İzmit’i Sağlık Bakanına sordu

Hürriyet, Dilovası ve İzmit’i Sağlık Bakanına sordu

.

Kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Kış Tedbirleri toplantısı Vali Hüseyin Aksoy'un başkanlığında gerçekleştirildi.

Kitap okuyarak büyüklerine örnek oldular

Kitap okuyarak büyüklerine örnek oldular

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ