27 Mart 2019 Çarşamba 06:33
 
Öncekiler Sonrakiler

“EN BÜYÜK PROJEMİZ HALKIMIZIN GÖNLÜNE GİRMEK

“En büyük projemiz halkımızın gönlüne girmek
31 Mart 2018 Cumartesi 12:51

.

Hizmete sunduğu projelerle Derince’yi örnek kent haline getiren ve temeli atılan projeler ile kentin çehresini değiştiren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları(STK)’na konuk olmaya devam ediyor.
STK buluşmaları kapsamında Derince Taşköprülüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya gelen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, dernek üyelerine hizmete sunduğu ve devam eden projelerle ilgili sinevizyon eşliğinde sunum yaptı.

Çınarlı Mahallesi’nde yer alan dernek binasında gerçekleşen buluşmaya Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Işık ve Osman Ergin, Meclis Üyeleri Ahmet Güntepe, Fahrettin Karakoyun, Nurhan Baytak, Mustafa Yıldız, İbrahim Yıldız, Hüseyin Demirelli, Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer, Çenedağ Mahalle Muhtarı Osman Koçyiğit, Mersincik Mahalle Muhtarı Ömer Ok, İbni Sina Mahalle Muhtarı Ömer Karadeniz, Deniz Mahalle Muhtarı Seçkin Altan, Karagöllü Mahalle Muhtarı Nevzat Şentürk, Geredeli Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul, Çavuşlu Mahalle Muhtarı Eyüp Özcan, Derince Taşköprülüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erhan Çiftçi, dernek yöneticileri ve bölge sakinleri katıldı.


Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Bulut, “4 yıl önce bu göreve gelirken halkımıza verdiğimiz sözler vardı. Bugün gelinen noktada verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte Derince’mize birbirinden değerli projeler kazandırdık. Gerek merkezi hükümetimiz, gerekse büyükşehir belediyemiz ile işbirliği içerisinde çalışarak Derince’yi yaşamaktan mutluluk duyulan bir kent haline getirdik. Tabi bu projeleri hayata geçirirken, sizlerin fikirlerinden, önerilerinden ilham aldık. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Derince’mizi bugünkü noktaya getirdik. Tüm bu vizyon projelerimizi hizmete sunmanın dışında bizim en büyük projemiz ise bize destekleriyle güç veren halkımızın gönlüne girmekti. Allah’a hamdolsun ki bugün bunu başarmış olmanın huzurunu yaşıyorum” dedi.

İshakçılar’a 3 Önemli Eser Kazandırdık
Derince’nin hiçbir mahallesini birbirinden ayırmadan hizmet ettiklerini belirten Başkan Bulut, “Sadece ilçe merkezine değil, 7 yeni mahallemizin ortak noktası olan İshakçılar’a da bu dönem çok önemli üç eser kazandırdık. Örnek köy olarak nitelediğimiz İshakçılar’da hayata geçirdiğimiz ilk projemiz Kültür Merkezi oldu. Bünyesinde 300 kişi kapasiteli düğün salonunun da yer aldığı kültür merkezimizde bölge halkımıza çeşitli kurs imkanları da sağlıyoruz. Burada hayata geçirdiğimiz iki diğer projemiz ise İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi oldu. Bölgeye yaptığımız spor kompleksinde 25x42 metre ebatında halı saha, idari bina, kafeterya, lavabolar ve soyunma odaları yer alıyor. Yapımında artık son aşamaya geldiğimiz Er Meydanı’nı ise Türkiye’ye örnek nitelikte dizayn ettik. Bin 570 m2’lik alan üzerine inşa ettiğimiz 5 bin seyirci kapasiteli Er Meydanı’nı çatı kısmını da tamamladıktan sonra bu yıl Eylül ayında yapılması planlanan güreşlerle birlikte kullanıma açacağız. İshakçılar’a kazandırdığımız Er Meydanı ile Derince’miz artık güreşlerin yeni merkezi olacak. “ dedi. Köylere yapılan hizmetlerin bu üç proje ile sınırlı kalmadığını bölgede altyapının da yenilendiğini belirten Başkan Bulut, “Yine Karagöllü mahallemize bağlı Dümbüldek Suyu mevkiini çekilen enerji hattının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çok şık bir mesire alanı haline getirdik. En kısa zamanda kalan düzenlemeleri de tamamlayarak Dümbüldek Pınarı Mesire Alanı’nı halkımızın kullanımına açacağız” dedi.

Yelken ve Havuz’a yoğun ilgi var

Dernek üyeleriyle buluşmasında ilçede hizmete sundukları projelere vurgu yapan Başkan Bulut, “İshakçılar’da hayata geçirdiğimiz projelerin yanı sıra kent merkezinde de çok önemli kalıcı eserleri vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Harikalar Sahili ile bağlantılı olarak inşa ettiğimiz Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, Körfez’in en gözde mekanları arasında yerini aldı. Yelken Kafe’ye hem Derinceli vatandaşlarımız hem de ilçe dışından gösterilen ilgi bizleri son derece memnun ediyor. Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’muzdan da başta Derince’li çocuklarımız olmak üzere binlerce vatandaşımız yararlanıyor. Sportif noktada çok önemli bir kazanım olan Yüzme Havuzu’nun yanı sıra Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu da yine bölgemizin en önemli spor merkezleri arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra yapımı tamamlanan 20 metrelik alternatif yol ve viyadük projelerimiz ile alternatif ulaşım güzergâhı oluşturarak, Derince’mize değer kattık. Bu hizmetlerimizin yanı sıra Derince’mizin en önemli markası olan Çenesuyu fabrikamıza 35 milyon liralık bir yatırım yaptık. İlçemizin göz bebeği olan Çenesuyu, artık ünü ülke sınırlarını aşan bir marka olarak yurt dışına ihraç ediliyor ” dedi.

Bu haber 517 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ