22 Nisan 2018 Pazar 04:06
 
  • 4,076 TL

  • 5,009 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

“İSLAM’A GÖRE AİLE” NASIL OLMALI?

“İslam’a göre Aile” nasıl olmalı?
19 Mart 2018 Pazartesi 10:19

KO-MEK “Aile Okulu” 8. Dönem 4. hafta eğitimleri Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Dr. Ravza CİHAN 'ın "İslam' da Aile" konulu eğitimi ile devam etti.

Kurulduğu günden itibaren meslek ve sanat eğitimlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de kursiyerlerinin yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları “Aile Okulu” projesi ile aileleri bilinçlendirmeye devam ediyor. 516 bin kursiyer ile Kocaeli’nin her köşesine ulaşarak halk Üniversitesi olmayı hak eden KO-MEK, geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile aile içi iletişim ve çocuk yetiştirme konusunda bireylere katkı sağlıyor. Hayatın her alanında KO-MEK var sözü ile yola çıkan ve kursiyerleri ile birlikte geliştirip uyguladığı projelerle KO-MEK, şimdiye kadar birçok aileye sosyal anlamda da katkı sundu.

 “İSLAM DİNİNİ ANLAYARAK YAŞAYIN”
Eşler arasındaki iletişim, çocuk eğitimi, toplumsal davranışlar gibi önemli konular hakkında seminerler veren KO-MEK, toplum yapısının yanı sıra dini değerlere de önem vererek kursiyerlerine her konuda destek olmaya devam ediyor. KO-MEK, “Aile Okulu” projesi kapsamında bu kez "İslam' da Aile" konulu eğitimi ile Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Dr. Ravza Cihan’ı ağırladı.  İslam’da aile kavramının önemine değinen Cihan; “Geçmişten günümüze kadar aile kavramı her zaman önemli olmuştur. Bir toplumda aile ne kadar sağlam ise devlette o kadar güçlüdür. Aile içinde özellikle anne babalara büyük iş düşüyor. Çocuk yetiştirilmesinde toplum yapısının yanı sıra İslami kurallarda büyük önem taşır. Dinini tam yaşayan ve anlayan çocuk kendisi içinde ülkesi içinde önemli birer birey olur” diye ifade etti.

2524 KURSİYER EĞİTİM ALDI
Körfez ve Gebze de verilen eğitimlerle 4. haftayı tamamlayan KO-MEK  “Aile Okulu” projesi 21 Mart Çarşamba günü yapılacak Yusuf Özkan Özburun’un “Ailede stres yönetimi” eğitimi ile sona erecek. Aile kavramı üzerinde kursiyerleri bilinçlendirerek, farkındalıklarını artırmayı amaçlayan KO-MEK “Aile Okulu” Projesi kapsamında bugüne kadar 2524 kursiyere eğitim vererek sertifika verdi.


Bu haber 405 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKP'liler bu düğünde buluştu

AKP'liler bu düğünde buluştu

.

Vali'den 23 Nisan mesajı

Vali'den 23 Nisan mesajı

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

41 ülke 41 renk gösterisi büyüledi

 41 ülke 41 renk gösterisi büyüledi

Uluslararası Kocaeli 23 Nisan Çocuk Festivali 41 ülke çocuklarının sahnelediği birbirinden güzel yerel şovlarla devam etti.

Toyota Plaza rengarenk eğlence merkezine döndü

Toyota Plaza rengarenk eğlence merkezine döndü

“Dünya çocuklarla güzel”

Fikri Işık'tan çocuklara: Sizlere huzur, barış dolu bir dünya bırakamıyoruz

Fikri Işık'tan çocuklara: Sizlere huzur, barış dolu bir dünya bırakamıyoruz

.

Kitap kumbaraları,okullara kütaphane oldu

Kitap kumbaraları,okullara kütaphane oldu

Okuma Sanatı Kulübü'nün kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, 'Kütüphanesi olmayan okul kalmasın' sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ