20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:46
 
Öncekiler Sonrakiler

'2018 YILI ÜNİVERSİTEMİZE HOŞGELDİNİZ' ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

'2018 yılı Üniversitemize Hoşgeldiniz' etkinliği gerçekleştirildi
25 Eylül 2018 Salı 16:00

.

Kocaeli Üniversitesi 2018 – 2019 Akademik Yılı döneminde üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kentimize uyum sağlamaları ve üniversitemizi tanımaları amacıyla Kocaeli Valiliğinin katkıları ile Kocaeli Bağımlılıkla  Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği organizasyonluğunda “Bağımlılıkla Mücadele ve Sağlıklı Yaşam” temasıyla düzenlenen “2018 Yılı Üniversitemize Hoş Geldiniz” etkinliği Vali  Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı park alanında düzenlenen programa;  Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye  Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karataş, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında;  “Değerli katılımcılar,  yeni eğitim öğretim yılı başlangıcında Kocaeli Üniversitesini tercih etmiş öğrencilerimize hoş geldin demek amacıyla bütün kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kocaeli, Türkiye’nin önemli bir şehridir.  Nüfus olarak onuncu sırada yer almakla birlikte sanayi boyutuyla ekonomik verilere baktığımızda  Türkiye’de ilk üçte yer alan bir ildir. Üniversiteleriyle Türkiye’nin önemli bir şehridir. Kocaeli Üniversitesini tercih eden öğrencilerimizin de çok şanslı ve doğru bir tercih yaptıklarını değerlendiriyorum. Kocaeli, ülkemiz ekonomisine katkı sunan ve bu alanda yapılan çalışmaları destekleyen bir kent ve böylesine önemli bir kentte öğrenci olarak bulunmak da öğrencilerimizin ufkunu geliştirecek ve daha iyi bir noktaya taşıyacaktır. Özellikle üniversitemize yeni başlamış olan öğrencilerimizin olumsuz bir takım çevrelerce istismar edilmemesi, onların doğru noktalarda bilgilendirilmesi ve sahiplenilmesi adına bu yıl Bağımlılıkla Mücadele Derneğimizin koordinasyonluğunda birçok kurum ve kuruluşumuzun katkılarıyla bir faaliyet gerçekleştirildi. Gençlerimiz bizim için önemli ve değerlidir. Onların olumsuzluklardan etkilenmemesi adına yürütülen önemli çalışmalar var. Valiliğimiz koordinasyonluğunda bağımlılıkla mücadele komisyonlarımız birçok faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Kentin güvenliğiyle ilgili Üniversite Rektörlerimizin ve ilgili birimlerimizin de katılımıyla güvelik toplantıları yaptık ve öğrencilerimizin güvenli bir şekilde eğitimlerini gerçekleştirecekleri ortamı onlara nasıl daha iyi sunabiliriz diye imkanlarımızı zorlayarak çalışmalarımızı ortaya koyduk. Kocaeli’nde güzel bir uyum var. Valiliğimiz koordinasyonluğunda, başta Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimiz olmak üzere diğer bütün kurum ve kuruluşlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimizle birlikte bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” diyen Sayın Valimiz, 2018 – 2019 Akademik Yılı döneminde eğitime başlayacak öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından program; Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezinin Ege Yöresine ait halk oyunları ve İl Jandarma Komutanlığımız da görevli eğitimli köpek gösterisi ile devam etti.                                                    

Bu haber 594 defa okundu

DİĞER HABERLER

YSK'dan yedek üye kararı

YSK'dan yedek üye kararı

Polis, Jandarma el ele

Polis, Jandarma el ele

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

Başkan Büyükakın, Her kesimin her insanımızın fikirlerine değer vermek bizim siyasetimizin en önemli unsurlarındandır. Bu şekilde halkımızın yanında oluyor, dertlerine derman oluyoruz” açıklamasını yaptı.

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

ERDEM KONSERİNDE ALAN DAR GELDİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ