22 Ekim 2018 Pazartesi 22:48
 
  • 5,668 TL

  • 6,505 TL

  • 223,01 TL

  • 94.682

Öncekiler Sonrakiler

'AÇIK KAPI' DÖNEMİ BAŞLADI

'Açık Kapı' dönemi başladı
02 Ağustos 2018 Perşembe 10:10

Vali Hüseyin Aksoy, Uyuşturucu madde ve bağımlılığı konularında başlatılan topyekûn mücadele de vatandaşlarımızın ihbar, talep ve şikâyetlerini bundan böyle AÇIK KAPI biriminden yapmalarını istedi.

Devlet-vatandaş işbirliğiyle, her geçen gün artarak toplumu tehdit eden uyuşturucuya karşı mücadelede;  daha çok başarıya ulaşacağına dikkat çeken Vali Aksoy, bu kapsamda vatandaşların uyuşturucu madde ile ilgili ihbar, şikâyet ve talepleri ilk önce Kocaeli Valiliği bünyesinde hizmet veren AÇIK KAPI birimine yapmaları gerektiğini belirtti.

 

"Devlet-vatandaş işbirliğini zorunlu hale getirmektedir"

Muhtarlar ve okul güvenlik koordinasyon görevlilerinin de bundan böyle Açık Kapı birimleri ile irtibat kurarak ve bu konudaki bütün verileri Açık Kapı Sistemine bildireceklerini belirten Vali Hüseyin Aksoy,  yaptığı açıklamada; "Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği’nde kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması maksadıyla Açık Kapı birimleri faaliyete geçirilmişti. Gerek küresel ölçekte ve gerekse ülkemizde teröre finansman sağlanmasının yanı sıra genç nesilleri tehdit eden uyuşturucu ile topyekûn bir mücadelenin başlatılması konusunda vatandaşlarımızın talep ve beklentileri, devlet-vatandaş işbirliğini zorunlu hale getirmektedir" dedi.


Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücade

Bu itibarla, bundan böyle uyuşturucu ile ilgili mücadelede vatandaşların ihbar, talep ve şikâyetlerini, valilikte bulunan Açık Kapı Bankosuna gelerek bildirimde bulunabilecekleri gibi internet üzerinden acikkapi.gov.tr adresini tıklayarak veya Valilik Web sitesinden AÇIK KAPI linkini tıklayarak elektronik ortamda başvurularını yapabileceklerine değinen Aksoy, bu sayede yapılan ihbar ve şikâyetlerin anında en üst düzey yetkili tarafından değerlendirilerek, en kısa sürede ve en etkin bir şekilde işlem yapılmasının sağlanacağını belirtti.

Vali Aksoy, uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede Devlet-Vatandaş işbirliğinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, konunun önemine binaen, değerli Kocaelili Vatandaşlarının bu konuda göstereceği hassasiyete ve verecekleri her türlü desteğe teşekkür etti.

 

 

Bu haber 351 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zabıta'dan denetimler

Zabıta'dan denetimler

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanındaki denetimlerini sürdürüyor.

Kayıp şahsı AFAD buldu

Kayıp şahsı AFAD buldu

Kocaeli AFAD ve Jandarma ekipleri Yuvacık Menekşe Yaylasında mahsur kalan şahıs için birlikte kurtarma operasyonu yaptı.

Zamburkan' dan Cumhuriyet sergisine davet var

Zamburkan' dan Cumhuriyet sergisine davet var

'Cumhuriyet 2018 Karma Sergisi' 29 Ekim Pazartesi günü sanatseverlerle buluşacak.

Devlet Hastanesi otoparkına son rötuşlar

 Devlet Hastanesi otoparkına son rötuşlar

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Devlet Hastanesi yanındaki otoparkta çalışmalarını tamamlıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET