21 Haziran 2018 Perşembe 16:43
 
  • 4,738 TL

  • 5,477 TL

  • 192,81 TL

  • 95.133

Öncekiler Sonrakiler

'EMEĞİMİZİ VE OYUMUZU ÇALANLARDAN HESAP SORACAĞIZ'

'Emeğimizi ve oyumuzu çalanlardan hesap soracağız'
05 Haziran 2018 Salı 20:49

.

KESK İzmit Şubesi Platformu, İzmit Sabri Yalım Parkı(İnsan Hakları Parkı)’nda bir araya gelerek, ’24 Haziran Seçimleri Tutum Belgemiz’ başlıklı basın açıklaması yaptı.Platform adına açıklamalarda bulunan KESK Dönem Sözcüsü Gökhan Bektaş, ’24 Haziran’da emeğimizi ve oyumuzu çalanlardan hesap soracağız’ dedi.Açıklamalarında tarihin en karanlık döneminden geçtiklerini kaydeden Bektaş, “20 Temmuz 2016 tarihinden bugüne süren OHAL ile hukuksuzluğun, adaletsizliğin, emeği hedef alan saldırıların merkez üssü haline getirilen bir ülkede hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. AKP ve MHP, iktidar ortakları olarak, parlamentoyu işlevsiz hale getirip, anayasayı askıya aldı. Hukukun üstünlüğü ve hukuk ilkelerini yerle bir ettiler. OHAL’i yaşamımızın her hücresine müdahale etmenin aracı haline getirdiler. Yüzbinlerce kamu emekçisinin işsiz bırakıldığı, intihara sürüklendiği koşulları görmezden geldiler.  Şimdi de 22 aydır sürdürdükleri bu anti demokratik, hukuksuz düzeni süresiz ve kalıcı hale getirmek istiyorlar. Emperyalistlerin taşeronluğunu yapan AKP’nin ‘Yeni Osmancılık’ hayalleriyle uyguladığı mezhepçi ve etnik politikalar Suriye’nin ve Irak’ın kan gölüne çevrilmesine etkili olurken ülkemizde de potansiyel çatışma zemini yaratmıştır. Sonuç olarak 24 Haziran’da ya yasama-yürütme –yargıdaki kuvvetler ayrılığı ilkesinin iktidar lehine ortadan kaldırıldığı, parlamentonun etkisiz ve göstermelik olarak varlığını koruyacağı, padişahlık yetkileriyle donatılmış bir başkanlık sistemi ya da eşit, özgür, barış içinde ve laik bir düzenin kurucu zemini olacak bir seçim yaşanacak ” dedi.
“Kamu emekçileri Cumhur İttifakı’na oy vermeyecek”
24 Haziran 2018 baskın seçimlerinin tüm yurttaşlar kadar kamu emekçilerini de yakından ilgilendirdiğini söyleyen Gökhan Bektaş, “Çünkü 24 Haziran’da asıl olarak AKP’nin dayattığı tekçi, otoriter, dinci-gerici, mezhepçi ve etnik politikalara dayalı karanlık gidişatın devam edip etmeyeceği de belirlenecektir. Kamu emekçileri AKP+MHP’de ifadesini bulan Cumhur İttifakı’na oy vermeyecek, geleceğine sahip çıkacak, eşitlikçi, özgürlükçü ve demokratik bir gelecek için taleplerini daha güçlü savunacak ve takipçisi olacaktır” şeklinde konuştu.Bu haber 671 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmit Nüfus Müdürlüğü’nden adayların dikkatine!

İzmit Nüfus Müdürlüğü’nden adayların dikkatine!

.

Başkan Ayaz’dan Güvenlik Güçlerimize Tam Destek

Başkan Ayaz’dan Güvenlik Güçlerimize Tam Destek

.

Gölcük Tersanesine işçi alacak

Gölcük Tersanesine işçi alacak

İşte alınacak işçi kadroları

MOBESKO’dan alışveriş yap, arabayı kazanan sen ol!

MOBESKO’dan alışveriş yap, arabayı kazanan sen ol!

MOBESKO’nun Yaza Merhaba çekilişi bugün başlıyor

AND YURTDIŞI TURNESİNİ ÖDÜLLE TAÇLANDIRDI

AND YURTDIŞI TURNESİNİ ÖDÜLLE TAÇLANDIRDI

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) Sırbistan’ın Niş ve Slovakya’nın Kosice kentlerinde katıldığı etkinlikleri ödülle noktaladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET