15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:51
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

'KOCAELİ'NE VEDA' ETTİ

'Kocaeli'ne Veda' etti
06 Ağustos 2018 Pazartesi 17:11

.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kocaeli Halkı’na ‘Kocaeli’ne Veda’ mektubu niteliğinde basın açıklaması yayımladı.

 

Açıklamalarında Kocaeli’de göreve başladığı günden bu yana mesai arkadaşları ve meslektaşları ile yaşadıkları zorlu süreci değerlendiren Kurt, hizmet bayrağını aynı kararlılıkla daha da ileriye taşıyacağını kaydetti.

 

İşte Kurt’un Kocaeli Halkı’na ve meslektaşlarına son açıklaması ...                                       
                                                                       
KOCAELİ’YE VEDA

Hukuka bağlılık, hesap verilebilirlik ve insan haklarına saygı gibi temel ilkeler çerçevesinde vatandaşlarımızın huzurunu, can ve mal güvenliği sağlamak, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan temel hak ve özgürlüklerini korku ve endişeden uzak kullanmalarına imkân tanımak kararlılığıyla devraldığım hizmet bayrağını değerli meslektaşıma teslim ediyor, kendisinin de aynı kararlılığı göstererek bu bayrağı daha da ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum.

 

Göreve başladığım 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Adliyemizdeki değerli meslektaşlarım ve mesai arkadaşlarım ile birlikte çok yoğun ve zor bir süreci geride bıraktık. Üstün görev anlayışıyla ortaya koydukları gayretleri için tüm çalışma arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

 

Adil yargılanmanın sağlanması, Adliyemizin fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve Bakanlığımızın ön gördüğü proje ve faaliyetlerin İlimizde hayata geçirilmesi için gereken desteği hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere; Kocaeli Baro Başkanımıza ve kıymetli Avukat Meslektaşlarımıza, Kolluk Kuvvetlerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Siyasi Parti Temsilcilerimize, Basın Mensuplarımıza ve İlimizin sağduyulu Halkına şükranlarımı sunuyorum.

 

Kocaeli’de yaşayan değerli vatandaşlarımıza hizmet etmekten onur duyduğumu belirtiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

                                                                                                                                            Mehmet Ali KURT                                                                                                                                                               Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı

Bu haber 743 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ