17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:51
 
Öncekiler Sonrakiler

'KOCAELİ'NE VEDA' ETTİ

'Kocaeli'ne Veda' etti
06 Ağustos 2018 Pazartesi 17:11

.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kocaeli Halkı’na ‘Kocaeli’ne Veda’ mektubu niteliğinde basın açıklaması yayımladı.

 

Açıklamalarında Kocaeli’de göreve başladığı günden bu yana mesai arkadaşları ve meslektaşları ile yaşadıkları zorlu süreci değerlendiren Kurt, hizmet bayrağını aynı kararlılıkla daha da ileriye taşıyacağını kaydetti.

 

İşte Kurt’un Kocaeli Halkı’na ve meslektaşlarına son açıklaması ...                                       
                                                                       
KOCAELİ’YE VEDA

Hukuka bağlılık, hesap verilebilirlik ve insan haklarına saygı gibi temel ilkeler çerçevesinde vatandaşlarımızın huzurunu, can ve mal güvenliği sağlamak, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan temel hak ve özgürlüklerini korku ve endişeden uzak kullanmalarına imkân tanımak kararlılığıyla devraldığım hizmet bayrağını değerli meslektaşıma teslim ediyor, kendisinin de aynı kararlılığı göstererek bu bayrağı daha da ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum.

 

Göreve başladığım 29 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Adliyemizdeki değerli meslektaşlarım ve mesai arkadaşlarım ile birlikte çok yoğun ve zor bir süreci geride bıraktık. Üstün görev anlayışıyla ortaya koydukları gayretleri için tüm çalışma arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

 

Adil yargılanmanın sağlanması, Adliyemizin fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve Bakanlığımızın ön gördüğü proje ve faaliyetlerin İlimizde hayata geçirilmesi için gereken desteği hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere; Kocaeli Baro Başkanımıza ve kıymetli Avukat Meslektaşlarımıza, Kolluk Kuvvetlerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Siyasi Parti Temsilcilerimize, Basın Mensuplarımıza ve İlimizin sağduyulu Halkına şükranlarımı sunuyorum.

 

Kocaeli’de yaşayan değerli vatandaşlarımıza hizmet etmekten onur duyduğumu belirtiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

                                                                                                                                            Mehmet Ali KURT                                                                                                                                                               Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı

Bu haber 889 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ