19 Eylül 2018 Çarşamba 20:41
 
  • 6,278 TL

  • 7,342 TL

  • 242,09 TL

  • 96.604

Öncekiler Sonrakiler

'OTİZM FARKINDALIK AYI' ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

'Otizm Farkındalık Ayı' etkinlikleri başladı
02 Nisan 2018 Pazartesi 12:20

.

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOC-DER) Yönetimi, her yıl Nisan ayında kutlanmakta olan Otizm Farkındalık Ayı etkinliklerine başladı.


Haber: Burcu Nazlı

Etkinlikler kapsamında Kültür Tepesi Atatürk Heykeli'ne çelenk koyan KOÇ-DER Yönetimi, daha sonra Sabri Yalım Parkı'nda toplanarak, günün anlam ve önemini belirten basın açıklamasını yaptı.Amaçlarının toplumda otizm konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen ve yönetim üyeleri adına açıklamalarda bulunan KOC-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, “Nisan ayı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Otizm Farkındalık Ayı' olarak değerlendirilmektedir.  Bu ay içerisinde otizm konusunda toplumun bilgilendirilmesi, otizmli bireyler ve ailelerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi, yaşamın içinde 'onların olduğu' gerçeğinin vurgulanması açısından farkındalığın arttırılmasına yönelik faaliyetler, seminerler ve çeşitli etkinlikler düzenledik. Ve bu etkinliklerimize bugün itibariyle başladık.’dediYapılan açıklamaların ardından bando eşliğinde geleneksel Otizm Farkındalığı Şenliği düzenlendi. ‘Otizmin ilacı sevgi ve eğitim’, ‘Otizmin farkındayım’’Otizmliyim bende vatandaşım’ gibi pankartlarla otizmin farkındalık ayına dikkat çektiler.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise otizme farkındalık yaratmak amacıyla ellerinde mavi balonlarla ve üzerlerinde 'otizme mavi Işık yak' yazılı tişötlerle etkinliğe destek verirken ellerindeki balonu bırakan çocuklar, otizmin farkındayız mesajiyla da büyük ilgi topladı. Etkinliğe destek vermek üzere çok sayıda  vatandaş da Sabri Yalım Parkında hazır bulundu.


 
Büyük bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe katılan Otistik çocukların mutluluğu yüzlerinden okunurken, okudukları şiirler katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Bu haber 483 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı

.

Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

 Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

.

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

Emek Partisi, 3. Havalimanı işçilerinin 24'ünün tutuklamasına dair açıklama yaptı.

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Karabaş Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti.

Dikkat!ALES başvuruları başladı

Dikkat!ALES başvuruları başladı

.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü İllere göre Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 verilerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET