19 Temmuz 2018 Perşembe 13:00
 
  • 4,832 TL

  • 5,613 TL

  • 189,32 TL

  • 92.879

Öncekiler Sonrakiler

'OTİZM FARKINDALIK AYI' ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

'Otizm Farkındalık Ayı' etkinlikleri başladı
02 Nisan 2018 Pazartesi 12:20

.

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOC-DER) Yönetimi, her yıl Nisan ayında kutlanmakta olan Otizm Farkındalık Ayı etkinliklerine başladı.


Haber: Burcu Nazlı

Etkinlikler kapsamında Kültür Tepesi Atatürk Heykeli'ne çelenk koyan KOÇ-DER Yönetimi, daha sonra Sabri Yalım Parkı'nda toplanarak, günün anlam ve önemini belirten basın açıklamasını yaptı.Amaçlarının toplumda otizm konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen ve yönetim üyeleri adına açıklamalarda bulunan KOC-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, “Nisan ayı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Otizm Farkındalık Ayı' olarak değerlendirilmektedir.  Bu ay içerisinde otizm konusunda toplumun bilgilendirilmesi, otizmli bireyler ve ailelerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi, yaşamın içinde 'onların olduğu' gerçeğinin vurgulanması açısından farkındalığın arttırılmasına yönelik faaliyetler, seminerler ve çeşitli etkinlikler düzenledik. Ve bu etkinliklerimize bugün itibariyle başladık.’dediYapılan açıklamaların ardından bando eşliğinde geleneksel Otizm Farkındalığı Şenliği düzenlendi. ‘Otizmin ilacı sevgi ve eğitim’, ‘Otizmin farkındayım’’Otizmliyim bende vatandaşım’ gibi pankartlarla otizmin farkındalık ayına dikkat çektiler.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise otizme farkındalık yaratmak amacıyla ellerinde mavi balonlarla ve üzerlerinde 'otizme mavi Işık yak' yazılı tişötlerle etkinliğe destek verirken ellerindeki balonu bırakan çocuklar, otizmin farkındayız mesajiyla da büyük ilgi topladı. Etkinliğe destek vermek üzere çok sayıda  vatandaş da Sabri Yalım Parkında hazır bulundu.


 
Büyük bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe katılan Otistik çocukların mutluluğu yüzlerinden okunurken, okudukları şiirler katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Bu haber 473 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Muğla Valisi Esengül Civelek, Yatağan Termik Santrali'nde kazanları besleyen kömür bant sisteminin çöktüğünü, ilk belirlemelere göre 9 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını, içerde kalan 2 kişinin kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

.

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

.

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Derince’den kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini gerçekleştirecek olan 51 hacı adayı Kent Meydanı’nda düzenlenen program sonrasında dualar eşliğinde uğurlandı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ