27 Nisan 2018 Cuma 09:24
 
  • 4,067 TL

  • 4,927 TL

  • 173,20 TL

  • 107.015

Öncekiler Sonrakiler

'OTİZM FARKINDALIK AYI' ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

'Otizm Farkındalık Ayı' etkinlikleri başladı
02 Nisan 2018 Pazartesi 12:20

.

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOC-DER) Yönetimi, her yıl Nisan ayında kutlanmakta olan Otizm Farkındalık Ayı etkinliklerine başladı.


Haber: Burcu Nazlı

Etkinlikler kapsamında Kültür Tepesi Atatürk Heykeli'ne çelenk koyan KOÇ-DER Yönetimi, daha sonra Sabri Yalım Parkı'nda toplanarak, günün anlam ve önemini belirten basın açıklamasını yaptı.Amaçlarının toplumda otizm konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyen ve yönetim üyeleri adına açıklamalarda bulunan KOC-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, “Nisan ayı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 'Otizm Farkındalık Ayı' olarak değerlendirilmektedir.  Bu ay içerisinde otizm konusunda toplumun bilgilendirilmesi, otizmli bireyler ve ailelerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi, yaşamın içinde 'onların olduğu' gerçeğinin vurgulanması açısından farkındalığın arttırılmasına yönelik faaliyetler, seminerler ve çeşitli etkinlikler düzenledik. Ve bu etkinliklerimize bugün itibariyle başladık.’dediYapılan açıklamaların ardından bando eşliğinde geleneksel Otizm Farkındalığı Şenliği düzenlendi. ‘Otizmin ilacı sevgi ve eğitim’, ‘Otizmin farkındayım’’Otizmliyim bende vatandaşım’ gibi pankartlarla otizmin farkındalık ayına dikkat çektiler.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise otizme farkındalık yaratmak amacıyla ellerinde mavi balonlarla ve üzerlerinde 'otizme mavi Işık yak' yazılı tişötlerle etkinliğe destek verirken ellerindeki balonu bırakan çocuklar, otizmin farkındayız mesajiyla da büyük ilgi topladı. Etkinliğe destek vermek üzere çok sayıda  vatandaş da Sabri Yalım Parkında hazır bulundu.


 
Büyük bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe katılan Otistik çocukların mutluluğu yüzlerinden okunurken, okudukları şiirler katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Bu haber 448 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tekstil atıkları çöp değildir gelecektir

Tekstil atıkları çöp değildir gelecektir

Kartepe Belediyesi tarafından başlatılan geri dönüşüm projesi kapsamında tekstil atıkları da kaynağında ayrı toplanıyor.

İlk kutlama Alpaslan'dan

İlk kutlama Alpaslan'dan

.

Başkan Ayaz “7 Yıldızlı Kenti Parlatanlar” ile Buluştu

Başkan Ayaz “7 Yıldızlı Kenti Parlatanlar” ile Buluştu

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı

Kocaeli Tabip Odası’nda 28-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek seçim süreci için Demokrat Hekimler Başkan adayını ve listesini açıkladı.

Sendika Başkanları Bulut ve Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler

 Sendika Başkanları Bulut ve  Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler

Sendika Başkanları Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı ile Meclis Başkanını ziyaret ettiler.

Oğlum beni bırakıp gitme

Oğlum beni bırakıp gitme

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan, tedavi gördüğü hastanede 8 gün sonra yaşamını yitiren Mücahit Tunçbilek son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ