15 Ağustos 2018 Çarşamba 04:09
 
  • 6,377 TL

  • 7,228 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

'SAYIN VALİMİZİN DESTEK VE KOORDİNASYONU ÇOK ÖNEMLİDİR'

'Sayın Valimizin destek ve koordinasyonu çok önemlidir'
13 Eylül 2017 Çarşamba 16:46

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Ziyarette; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Ahmet Arslan’a Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram eşlik etti.

Vali Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Ekrem Erdoğan, İzmit Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ile İl Jandarma Komutanı Osman Aslan tarafından karşılananBakan Arslan ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayarak, Vali Aksoy'un makamına geçerek  bir süre görüşme gerçekleştirdi.

Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Sayın Bakanımıza ilimize hoş geldiniz diyorum. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Kocaeli’de de çok önemli yatırımlarınız var. Sayın Bakanımızın bugün bakanlık yetkilileri ile birlikte Kocaeli’ye gelmesi bizleri onurlandırdı. Kocaeli Sanayi Odasında bugün meclis üyeleri ile birlikte olmanız, ülkemizin ve Kocaeli’nin gelişmesi ve kalkınmasına verdiğiniz önem bakımından çok anlamlı olduğunu  belirtenVali Aksoy, Bakan Arslan'ın  Valiliğimize yapmış olduğu  ziyaretlerinden onur duyduğunu ifade etti.  
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise ziyaret nedeniyle yaptığı konuşmalarında; “Bugün Kocaeli Valiliğinde olmaktan, Kocaeli Sanayi Odasında özellikle ilin yatırımları, beklentileri ve yapacaklarımızı istişare etmekten duyduğum memnuniyetle tüm Kocaeli halkını selamlıyorum. Değerli Valimle sadece Bakanlığım döneminde değil, daha önceki bürokratlık yaptığım dönemde de ülkemizin kalkınması ve gelişmesi adına çok güzel mesailerimiz oldu. O nedenle Sayın Valimize Kocaeli’deki yeni görevinde başarılar diliyorum.

“SANAYİ VE DIŞ TİCARET OLARAK KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İFA EDİYOR”

Kocaeli ile ilgili olarak Sayın Başbakan Yardımcımızla sık sık istişarelerde bulunuyoruz. Kocaeli bizim için çok önemli bir kent. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak Avrupa ve Asya arasındaki köprü konumundaki ulaştırma hizmetlerinin çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Aynı zamanda bunların ülkemizin kalkınması ve gelişmesi adına da lokomotif görevi gördüğünü söylemek istiyorum. Bu coğrafyadan baktığımız zaman Kocaeli bu köprünün tamda merkezidir. Sanayi ve dış ticaret olarak Kocaeli çok önemli bir görevi ifa ediyor. Bizde bunun bilincinde olarak Kocaeli’nin ulaşım ve erişimi anlamında alt yapı yatırımları ile ilgili her zaman birinci derecede öncelikli tutuyor, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın önderliğinde demiryollarında, karayollarında, denizcilikte ve havacılıkta elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kocaeli’nin bir diğer önemli özelliği ve avantajı ise bütün bu ulaştırma türlerini birbiriyle entegre etmesidir. Ulaştırmanın her türünde Kocaeli’de çok şey yaptık, çok mesafe aldık ancak bunun yeterli olmadığını, karayolları ağının çok daha geliştirilmesi gerektiğini, şehrin kuzeyinden yeni koridorların tamamlanması, limanların çok daha geliştirilmesi, mevcut demiryolunu iyileştirmek ve geliştirmenin Kocaeli için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bütün bunların hakkını vermek adına çok önemli yatırımlarımız var. Bu konuda Sayın Valimizin destek ve koordinasyonu çok önemlidir. O nedenle bu tip ziyaretlerde bu çalışmaları masaya yatırıp birlikte hareket etmeyi çok önemsiyoruz.  Kocaeli’nin gelişmesi ve kalkınması adına çok çalışacağız ve bu sadece Kocaeli için değil ülkemiz için gereklidir.” diyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza,  Vali Aksoy  günün anısına üzerinde Hereke Halı motiflerinin yer aldığı el işlemesi vazo takdiminde bulunarak, ilimize teşriflerinden dolayı  teşekkür etti.

Bu haber 261 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ