22 Ocak 2018 Pazartesi 19:17
 
  • 3,783 TL

  • 4,633 TL

  • 162,58 TL

  • 117.235

Öncekiler Sonrakiler

'SAYIN VALİMİZİN DESTEK VE KOORDİNASYONU ÇOK ÖNEMLİDİR'

'Sayın Valimizin destek ve koordinasyonu çok önemlidir'
13 Eylül 2017 Çarşamba 16:46

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Vali Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulundular.

Ziyarette; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Ahmet Arslan’a Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram eşlik etti.

Vali Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Ekrem Erdoğan, İzmit Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ile İl Jandarma Komutanı Osman Aslan tarafından karşılananBakan Arslan ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayarak, Vali Aksoy'un makamına geçerek  bir süre görüşme gerçekleştirdi.

Vali Hüseyin Aksoy ziyarette yaptığı konuşmalarında; “Sayın Bakanımıza ilimize hoş geldiniz diyorum. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Kocaeli’de de çok önemli yatırımlarınız var. Sayın Bakanımızın bugün bakanlık yetkilileri ile birlikte Kocaeli’ye gelmesi bizleri onurlandırdı. Kocaeli Sanayi Odasında bugün meclis üyeleri ile birlikte olmanız, ülkemizin ve Kocaeli’nin gelişmesi ve kalkınmasına verdiğiniz önem bakımından çok anlamlı olduğunu  belirtenVali Aksoy, Bakan Arslan'ın  Valiliğimize yapmış olduğu  ziyaretlerinden onur duyduğunu ifade etti.  
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise ziyaret nedeniyle yaptığı konuşmalarında; “Bugün Kocaeli Valiliğinde olmaktan, Kocaeli Sanayi Odasında özellikle ilin yatırımları, beklentileri ve yapacaklarımızı istişare etmekten duyduğum memnuniyetle tüm Kocaeli halkını selamlıyorum. Değerli Valimle sadece Bakanlığım döneminde değil, daha önceki bürokratlık yaptığım dönemde de ülkemizin kalkınması ve gelişmesi adına çok güzel mesailerimiz oldu. O nedenle Sayın Valimize Kocaeli’deki yeni görevinde başarılar diliyorum.

“SANAYİ VE DIŞ TİCARET OLARAK KOCAELİ ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İFA EDİYOR”

Kocaeli ile ilgili olarak Sayın Başbakan Yardımcımızla sık sık istişarelerde bulunuyoruz. Kocaeli bizim için çok önemli bir kent. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak Avrupa ve Asya arasındaki köprü konumundaki ulaştırma hizmetlerinin çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Aynı zamanda bunların ülkemizin kalkınması ve gelişmesi adına da lokomotif görevi gördüğünü söylemek istiyorum. Bu coğrafyadan baktığımız zaman Kocaeli bu köprünün tamda merkezidir. Sanayi ve dış ticaret olarak Kocaeli çok önemli bir görevi ifa ediyor. Bizde bunun bilincinde olarak Kocaeli’nin ulaşım ve erişimi anlamında alt yapı yatırımları ile ilgili her zaman birinci derecede öncelikli tutuyor, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın önderliğinde demiryollarında, karayollarında, denizcilikte ve havacılıkta elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kocaeli’nin bir diğer önemli özelliği ve avantajı ise bütün bu ulaştırma türlerini birbiriyle entegre etmesidir. Ulaştırmanın her türünde Kocaeli’de çok şey yaptık, çok mesafe aldık ancak bunun yeterli olmadığını, karayolları ağının çok daha geliştirilmesi gerektiğini, şehrin kuzeyinden yeni koridorların tamamlanması, limanların çok daha geliştirilmesi, mevcut demiryolunu iyileştirmek ve geliştirmenin Kocaeli için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bütün bunların hakkını vermek adına çok önemli yatırımlarımız var. Bu konuda Sayın Valimizin destek ve koordinasyonu çok önemlidir. O nedenle bu tip ziyaretlerde bu çalışmaları masaya yatırıp birlikte hareket etmeyi çok önemsiyoruz.  Kocaeli’nin gelişmesi ve kalkınması adına çok çalışacağız ve bu sadece Kocaeli için değil ülkemiz için gereklidir.” diyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza,  Vali Aksoy  günün anısına üzerinde Hereke Halı motiflerinin yer aldığı el işlemesi vazo takdiminde bulunarak, ilimize teşriflerinden dolayı  teşekkür etti.

Bu haber 204 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali, Halk gününde talepleri dinledi

Vali, Halk gününde talepleri dinledi

Vali Hüseyin Aksoy, Halk gününde vatandaşlarla bir araya gelerek, taleplerini dinledi.

Kocaeli Karslılar Derneği tanıtıldı

Kocaeli Karslılar Derneği tanıtıldı

Başkanlığını Ali Can Kazgan’ın yaptığı ve kısa adı KOCKAD olan Kocaeli Karslılar Derneği Luxor Garden Otel’de tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

SİSAD gönüllüleri arama kurtarma eğitimine katıldı

SİSAD gönüllüleri arama kurtarma eğitimine katıldı

Kısa adı SİSAD olan Sivil Savunma Derneği Kocaeli ilinde çalışmalarına hız verdi.

513 Litre Bitkisel Atık yağ toplandı

513 Litre Bitkisel Atık yağ toplandı

Kartepe'de 2017 yılında 513 litre atık yağ toplandı.

Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Kış Akademisi başlıyor

Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Kış Akademisi başlıyor

Kocaeli Bilim Merkezi’nde 7 yaş ve üzeri katılımcılar için “4.0 Mucit Dünyası Kış Akademisi” kodlama eğitimleri başlıyor

SEDAŞ Dijital dönüşüm ödülünü aldı

SEDAŞ Dijital dönüşüm ödülünü aldı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Oracle Enerji Zirvesi’nde ‘Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm’ Ödülünün sahibi oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET