18 Ekim 2018 Perşembe 20:06
 
  • 5,643 TL

  • 6,487 TL

  • 218,94 TL

  • 97.454

Öncekiler Sonrakiler

'TÜRKİYE SAZAN KUPASI'BAŞLIYOR

'Türkiye Sazan Kupası'başlıyor
19 Ekim 2017 Perşembe 09:47

Kartepe Belediyesi ve KAMADER'in ortaklığında düzenlediği 11. Ulusal ve Uluslararası Sazan Balığı Tutma Yarışması, Sapanca Gölü'nün Kartepe ve Serdivan bölgelerinde düzenlenecek.

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin (KAMADER) ortaklaşa düzenleyeceği 11.Ulusal ve Uluslararası Sazan Balığı Kupası”  Sapanca Gölü  Yeni Eşme Sahili, Esentepe ve Yanık Deresi  bölgelerinde, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının izni ve Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla  21 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

Sportif sazan balıkçılığı ve modern sazan avcılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek bölgenin kültürel tanıtımına katkı sağlamak ve balıkçılık turizmini geliştirerek bölge insanına ekonomik katkı sağlamak amacıyla Kartepe Belediyesi ve KAMADER'in ortaklığında düzenlediği 11. Ulusal ve Uluslararası Sazan Balığı Tutma Yarışması, Sapanca Gölü'nün Kartepe ve Serdivan bölgelerinde düzenlenecek.

Yerli ve Yabancı Olta balığı ustalarını Sapanca Gölü'nde buluşturacak yarışma için, yarışmacılar 21 Ekim Cumartesi Günü saat 09.00'da Eşme sahilinde toplanarak, yarışacakları alanlar için kura çekimine katılacak. Yarışma aynı gün saat 14.00'de başlayacak olup, yarışmaya katılan en az üçer kişiden oluşan toplamda 50 takım 27 Ekim Cuma günü saat 12:00’ye kadar kıyasıya mücadele edecek.

Yarışma 7 gün sürecek

Kartepe Eşme Sahili, Seka Kampı, Yanık Deresi, Serdivan Esentepe ve Dereköy bölgelerinde olta sallayacak yarışmacılar, 20 hakem nezaretinde 7 gün boyunca aralıksız mücadele edecekler. Kura çekerek belirlenen yarışma sektörlerine göre kamp kuracak yarışmacılar, 27 Ekim Cuma günü saat 12.00'e kadar en büyük balığı ve en çok balığı tutmak için kıyasıya mücadele içinde olacak. 12.30-13.30 saatleri arası değerlendirme yapıldıktan sonra, dereceye girenler açıklanacak ve ödül töreni saat 14.00'de Eşme sahilinde başlayacak. Ödül töreninin ardından çeşitli ikramlar ile etkinlik sona erecek.

''Sportif avcılık için el ele''

Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz ve KAMADER Başkanı Engin Uztürk ile birlikte müsabakaların yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu. Yarışma ile ilgili açıklama yapan KAMADER Başkanı Engin Uztürk; "Bu güne kadar, "Uluslararası standartlarda bir yarışma ve sportif avcılık için el ele" sloganı ile yaptığımız yarışmalar neticesinde hem ülke genelinde hem de dünya genelinde iyi bir noktaya geldik. Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna’da Dünya çapında organizasyon yapan organizatörlerin yarışmayı takip için ülkemize gelmeleri en canlı göstergesidir. Hedeflerimizi büyük tutuyoruz. Niye Dünya Şampiyonası Ülkemizde yapılmasın. Bunun için Ülkemiz her anlamda bilgi, beceri, deneyim ve kaynaklara sahip. Yeter ki biz isteyelim, STK’larımıza ve amatör balıkçılarımıza güvenelim ve onlara imkanlar sunalım. Yılmadan çalışıyoruz, Çünkü balıkçılık adına daha çok yapılacak şeylerin olduğuna inanıyoruz ve bunun içinde çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz diyerek, Yarışmaya Yurtiçinden ve yurt dışından katılacak tüm takımlara peşinen rastgelsin" dedi.

Ayrıca KAMADER Başkanı Uztürk, yarışmaya destek veren başta Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Yarışma ile Kartepe'de doğal hayatın korunmasına katkı sağlamak ve Kartepe sınırları içinde kalan Sapanca Gölü'nde ki balık popülaritesine dikkat çekmek isteyen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, amatör balıkçılığa gönül vermiş tüm takımlara başarılar dilerken, kazasız ,belasız ve  sportmence bir yarışma  olmasını temenni Ederken Ağ ve benzeri yasak ekipmanların kullanılmaması konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Bu haber 413 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET