21 Mart 2019 Perşembe 19:36
 
Öncekiler Sonrakiler

'UYUŞTURUCUYA HODRİ MEYDAN'

'Uyuşturucuya Hodri Meydan'
20 Nisan 2018 Cuma 19:26

Bu kez taraftarlar sloganları uyuşturucu tacirlerine attı

Uyuşturucu ile verdikleri mücadeleye farkındalık yaratmak için Sabri Yalım Parkı'nda toplanan Kocaelispor Taraftar Grubu Hodri Meydan Derneği, ‘Uyuşturucuya Hodri Meydan’ sloganıyla büyük yankı uyandırdı.


Haber Burcu Nazlı


Geniş bir katılımın olduğu buluşmaya Kocaeli Başkanı Bahri Yavuz, ‘Biz İzmitiz Platformu’ Kurucusu Hüseyin Erol, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit eski İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ufuk Turan, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, CHP İzmit Gençlik Kolları Mehdi Kaan Günan, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Antalyaspor 07 Gençlik Taraftar Grubu Lideri Gürhan Güneyliile taraftarları, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş uyuşturucuyla mücadeleye ‘Biz de varız’ diyerek destek verdi.Antalyaspor ve Kocaelispor taraflarının ‘Uyuşturucuya Hodri Meydan’ sloganlarıyla birlikte gönül gönüle, elele verildiği farkındalık buluşmasında, erken seçim çalışmalarından dolayı yaşadıkları siyasi gerginliklerle gündemden düşmeyen siyasi partilerin de tek yürek olduğu gözlerden kaçmadı.21’inci yüzyılın vebası


Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması yapan Enver Güler, “Bizler Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak 21’inci yüzyılın vebası olarak gördüğümüz uyuşturucu illetiyle mücadele etmek ve kesinlikle kendi organizasyonumuzda bunlara müsaade etmeyecek şekilde önlemler almak üzere kararlar almış bulunmaktayız. Uyuşturucu genel çerçevede en büyük toplumsal sorunlardan biridir. Bu sorunun çözümünde emniyet, aileler, STK’lar ve bireyler yopyekun rol almalıdır. Bizler tribünlerde uyuşturucu madde etkisiyle kendini kaybedenlerden değil, uyuşturcudan uzak duran ve tribünlerde kendini rahatça ifade edenlerden olmalıyız. Bir kenti tribünlerden temsil ettiğimizi hiç unutmadan bu yolda ilerlemek asıl hedefimizdir. Artık tribünlerin bu illetle anılmasından çok rahatsız olduğumuzu açıkça deklare etmekteyiz” diyerek bu yaşadıkları problemden duydukları rahatsızlığı açık ve net bir şekilde dile getirdi.


“Kocaeli ilk 10’da”


Türkiye’nin uyuşturucuyla yaptıkları veri çalışmalarından da bahseden Güler, “İçişleri Bakanlığı’nın verilerine göre uyuşturucu kaynaklı ölüm vakası yaşanan iller listesinde ilimiz maalesef ilk 10 içerisindedir. Türkiye’de 2007-2017 tarihleri arasında resmi kayıtlara göre 2148 adet uyuşturucu kaynaklı ölüm vakası gerçekleştirmiştir. 2014-2017 tarihleri arasında resmi kayıtlara göre 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi görmüştür. Son 2,5 yılda uyuşturucuyla mücadele için harcanan para 147 milyon TL’dir. Rakamlara bakıldığında karşımıza korkunç bir bilanço çıkmaktadır. Bizler de bu noktadan hareketle kendimize düşen sorumluluklar olduğunu düşünmekteyiz ve sorumlu olduğumuzu düşündüğümüz tribünlerden başlayarak uyuşturucuya ‘Hayır’ diyoruz” dedi.“AMATEM’e ihtiyaç var”


Son olarak kentin uyuşturucuyla olan mücadelesinde ve bu maddeyi kullanan bireylerin yanlıştan kurtulabilmeleri için AMATEM tarzı bir rehabilitasyon merkezlerine ihtiyaç duyduklarını söyleyen Enver Güler, “Bu merkezin kurulması için şehrimizi yöneten mülki idare ve belediyemizden harekete geçmelerini rica ediyoruz. Uyuşturucu bedenimizi değil, geleceğimizi uyuşturur. Uyuşturucuya Hodri Meydan” diye konuştu.
Açıklamasının ardından uyuşturucuyla mücadeleye destek vermek amacıyla yanlarında bulunan siyasi parti il ve ilçe temsilcilerine teşekkür eden Başkan Güler, gelmeyen siyasi parti temsilcilerine de selamını yollayarak sert göndermede bulundu.


Bu haber 1048 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ