20 Nisan 2019 Cumartesi 04:26
 
Öncekiler Sonrakiler

'YERLİ' DEĞERLERİN 'YABANCI'LAŞMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

'Yerli' değerlerin 'yabancı'laşmasına tepki gösterdi
31 Ağustos 2018 Cuma 15:13

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ile ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntıya ilişkin yerli ve milli değerlere dikkat çeken Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, bu değerlerin yabancılara satılmasını eleştirdi.

Gökçe, yerli ve milli değerlerin korunması ve ülke ekonomisine katkısağlaması yerine bu değerlerin yabancılara satılmasının çelişki yarattığını kaydederek,


“Bugün Dubai’de bile yabancı bir kişinin sıradan bir şirket kurmasıiçin en az yüzde 50 hissedarın yerli olduğu bir kişi ile ortaklık kurması gerekirken, biz ülkemizin bütün stratejik şirketlerini; enerji şirketleri, iletişim ve telekomünikasyon şirketlerini, Sigorta şirketlerini, bankaları yabancılara satmışız. Bu da yetmiyormuş gibi şimdi de topraklarımızı yabancılara peşkeş çekiyoruz. Kur yükselmesinden de faydalanan Arapların özelikle Rize- Trabzon yöresinin de çok ciddi miktarda toprak almaları ve doğa harikası olan o bölgede çarpık yapılaşmaya sebebiyet vermeleri kabul edilebilir değil. Yerli ve Milli diyoruz ama var olan bütün değerlerimizi ve milli servetimizi de yabancılara satıyoruz. Bu nasıl bir çelişkidir” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 1761 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ