21 Ağustos 2018 Salı 07:03
 
  • 6,083 TL

  • 7,013 TL

  • 229,76 TL

  • 90.186

Öncekiler Sonrakiler

ELLERİYLE YAPTIKLARI YEMEKLERİ AİLELERİ İLE İFTARDA PAYLAŞTILAR

 Elleriyle yaptıkları yemekleri aileleri ile iftarda paylaştılar
01 Haziran 2018 Cuma 13:34

Beyaz Kalpler’deki 36 öğrenci merkezde yaptıkları yemekleri ailelerine de ikram etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında aşçı yardımcısı öğrencileri diğer öğrencilerle birlikte yemek yaptı. 36 öğrenci yaptıkları birbirinden lezzetli yemekleri ailelerine iftarda ikram etti.

 

TAVUK’TAN TATLIYA BİRÇOK YEMEK

Ramazan ayı etkinliği çerçevesinde aşçı yardımcılığı öğrencileri önderliğinde tüm öğrenciler yemek yapmayı öğreniyor. Öğrenciler pilavdan tavuğa, tatlıdan köfteye birçok yemeği usta öğreticileri ile birlikte yapma imkânı buldu. Öğrenciler yemek yaparken hem eğlendi hem de yeni şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşadı. Öğrenciler kendi ürettikleri yemeklerle aileleri ile birlikte iftar yapmanın hazzını da yaşadı. Aileler ise çocuklarının bu jestinden duygu dolu dakikalar yaşadı.

 

BEYAZ KALPLER EĞİTİM VE GELİŞİM MERKEZİ NEDİR?

Beyaz Kalpler, Kocaeli’nde ikamet eden, okula devam sorunu yaşayan, eğitim hayatına ara vermek zorunda kalan, ekonomik yönden istismar edilen, ergenlik çağı sorunu yaşayan ve problemlerini sağlıklı yönden çözemeyen, aile ilişkileri düzensiz olan, sosyal risk çerçevesinde yer alan 12-18 yaş aralığındaki çocukların sosyalleşmesi, topluma kazandırılması amacıyla kuruldu.

 

BEYAZ KALPLER NASIL ÇALIŞIR?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde eğitim alacak 12-18 yaş arasındaki sosyal risk grubunda bulunan çocuklar, uzman personel tarafından saha çalışması yapılarak tespit ediliyor. Bir aylık inceleme süresince psikolog ve sosyologlar tarafından çocukların aileleri ve sosyal çevreleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bir yıl süre ile merkezden eğitim alabilen gençlerin toplum içerisinde daha etkin ve faydalı hale gelebilmeleri amaçlanıyor. Beyaz Kalpler’de öğrenciler drama, aşçı yardımcılığı, servis elemanlığı, değerler eğitimi, cam boncuk, ritim, spor gibi birçok alanda boş zamanlarını değerlendirerek, hem öğreniyor, hem de kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor.

  
Bu haber 247 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli için bayram namazı saat kaçta?

Kocaeli, Kurban Bayramı coşkusuna hazırlanıyor.

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

Mezarlıklarda 4 Bin adet mevsimlik çiçek dağıtıldı

.

Bu sana yakışmadı...

Bu sana yakışmadı...

Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürü İlhan Özel, park ettiği otomobilinin bir anda hareket etmesi sonucunda durdurmaya çalıştığı aracın altında kalarak hayatını kaybetti.

Bugün boş ama...

Bugün boş ama...

.

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Özel Aile Konak’ta 'AİLE' sıcaklığında bayramlaşma

Gölcük’te faaliyet gösteren Özel Aile Konak Hastanesi, bayramlaşma geleneğini Kurban Bayramı’nda da devam ettirerek tüm çalışanlarıyla kutladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ