25 Mayıs 2019 Cumartesi 21:12
 
Öncekiler Sonrakiler

GEBZE-DARICA METROSU’NDA KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Gebze-Darıca Metrosu’nda kazı çalışmaları başladı
08 Ekim 2018 Pazartesi 09:51

.

Genel Sekreter Bayram, Gebze-Darıca arasında yapımınabaşlanan Metro hattındaki çalışmaları yerinde inceledi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze’deyapılacak olan metro hattının kazı çalışmaları başladı. Çalışmaları yerindeinceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, projenin detaylarıhakkında yetkililerden bilgi aldı. Gebze-Darıca Metro hattında başlayançalışmalarda 18 metre ve 22 metre uzunluklarda fore kazıkları çakılması içinkazı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Genel Sekreter Bayram, “Metro hattımızınkazı çalışmalarına başladık" dedi.

 

TAM OTOMATİK SİSTEM

Gebze Kent meydanındaki metro hattı çalışmalarınıGenel Sekreter Yardımcısı Alaeddin Alkaç ve Başkan Danışmanı Ömer Polat ilebirlikte yerinde inceleyen Genel Sekreter Bayram, “4 araçtan oluşan GoA4sürücüsüz tam otomatik metronun kullanılacağı Gebze metro hattı, 1080 yolcukapasiteli olacak. Sürücüsüz metro, 12 istasyonlu, 15,6 kilometrelik hatta,sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmayaelverişli olacak. Gebze-Darıca arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattıçalışmasının bin 560 günde tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor. Darıca,Gebze ve OSB'ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak. Hattın 14,7kilometresi tünel 900 metresi hemzemin olarak yapılacak” ifadelerini kullandı.

 

SÜRÜCÜSÜZMETRO

Son teknolojinin kullanılacağı projede 4. otomasyondüzeyinde bulunan (GoA4) tam otomatik sürücüsüz metro hizmet verecek. Yüksekperformans, yüksek güvenilirlik ve düşük sefer aralıkları, düşük işletmemaliyeti sürücüsüz, yolcu taleplerine daha iyi yanıt verebilme metrolarıncazibesini artırıyor.  Bu nedenlerden dolayı dünyada da geçişlerinbaşladığı tam otomatik metro sistemi Gebze- Darıca hattında da uygulanacak.

 

19 DAKİKASEYAHAT SÜRESİ

Metro araçlarının her türlü bakım ve onarımına cevapverecek bakım onarım sahası ile araç deposu ve kontrol kumanda merkezi hattınsonundaki Pelitli bölgesinde yapılacak. Planlanan TCDD Gar istasyonu ileMarmaray ve Hızlı Tren üzerinden İstanbul başta olmak üzere diğer şehirler ilebağlantı sağlanacak. İlk istasyon olan Darıca Sahil İstasyonundan başlayacakolan yolculuk, 12. ve son istasyon olan OSB istasyonunda 19 dakika gibi kısabir sürede tamamlanacak.

 

Bu haber 587 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ