21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:24

HÜRRİYET, İZMİT’İN AYDINLIK GELECEĞİNDEKİ İMZA KADINLARIN OLACAKTIR

 Hürriyet, İzmit’in aydınlık geleceğindeki imza kadınların olacaktır
07 Mart 2019 Perşembe 13:07

.


Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan Adayı CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Hürriyet mesajında;

Günümüzde olduğu gibi dünya tarihinde de kadınlar trajik olayların kahramanları olmuş, erkek egemenliğe dayatılan toplumların hor gördüğü kadınlar, sürekli olarak ezilmiştir. İşte o ezilmeye, o baskıya ve o sömürüye başkaldıran kadınlar bundan tam 100 yılı aşkın bir süre önce yaşanan işçi

dayanışmasının da kalbi olmuştur. Sadece haklarını isteyen, evlatlarına daha iyi bakabilmek isteyen yüzlerce kadın, direnişte çıkan yangında polis barikatlarını aşamamaları sonucu hayatlarını kaybetsede, onların mücadelesi günümüze ilham kaynağı olmuştur.

Kadınlar..
Haklarını aramaya çalışırken sürekli olarak hedef gösterilen, erkek egemen anlayış karşısında aşağılanan, çalışırken yetmiyormuş gibi çalışmadığı zaman dahi sömürülen, emeğinin hiç sayılan, hangi konumda olursa olsun bir şekilde hor görülen, taciz edilen, tecavüz edilip öldürülen kadınlar.
Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verdiği 85 yıl öncesinin dahi gerisinde kaldık.
Ne yazık ki, günümüz Türkiye’sinde yaşanan ve neredeyse tüm şehirlerimize sıçrayan ekonomik bsıkıntılar, umutsuzluk ve kötülük dalgası en çok biz kadınları etkilemektedir. Kadınların karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için çabalarken unutmamalıyız ki, oğlunun işsizliği, eşinin emeklilik sorunları, kızının istihdam edilemeyişi de kadının sorunudur.

Ve kadınların mücadelesi aslında bütün toplumun eşitlik ve adalet mücadelesidir. Biz bu mücadelenin ateşini şimdi İzmit’ten yakacağız. Kadınları eve hapseden tüm sistemleri, kadına karşı şiddeti yücelten anlayışları, emeklerinin sömürülmesine sebep olan zihniyetleri ve yoksulluğa mahkum edenleri omuz omuza mücadele ederek yeneceğiz. İzmit’in aydınlık geleceğindeki imza kadınların olacaktır. Kadını özgür olmayan bir toplumun, özgür olmayacağına olan inancımızla birlikte, bundan sonraki 8 Martları, adaletin, barışın ve eşitliğin sağlandığı günlerde kutlamayı yürekten diliyorum.


Bu haber 776 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükşehir teyakkuzda

Büyükşehir teyakkuzda

Metrekare başına 40 kg yağış düşen Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 465 personelle 103 ayrı noktada teyakkuz halinde görev yapıyor

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

İsmail Yıldırım tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı

Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

 Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

İHH Başiskele temsilciliği, Suriye için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında ağırlığı çocuk ve hasta bezlerinden oluşan 1 Tır insani yardım malzemesini dualarla Başiskele'den uğurladı.

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmit Belediyesi pazarcıların talebi üzerine Perşembe Pazar alanında çalışmalara başladı.

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

TSK’ya ait Tank Palet’ Fabrikası’nın özel sektöre kiralanma amacı ile gerçekleştirilecek olan devir işlemine dur demek için CHP Kocaeli İl Örgütü, partinin genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile Sakarya’ya akın etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ