• 3,940 TL

  • 4,852 TL

  • 167,99 TL

  • 117.110

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’NİN DİJİTAL HASTANESİ ‘ İZMİT SEKA DEVLET HASTANESİ ’

 Kocaeli’nin Dijital Hastanesi ‘ İzmit Seka Devlet Hastanesi ’
14 Ekim 2017 Cumartesi 11:56

.

İzmit Seka Devlet Hastanesi, sağlık takip sistemlerini tamamıyla kağıt kullanmayarak dijital ortamlarda takip edilmesini amaçlayan HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) projesinin önemli 6 aşamasını tamamladığı için Türkiye’nin en iyi 26 hastanesi arasına girerek HIMSS STAGE 6 akreditasyonunu almaya hak kazandı. Ülke genelinde sadece 26 hastanede bulunan ve verilerin dijital ortamda görülmesini sağlayan sistemi bünyesine entegre ederek büyük bir yeniliğe imza attı.

HIMSS 6-7 NEDİR?
HIMSS bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetlerinin sunumunda ve geliştirilmesinde optimal ölçüde kullanımını sağlaması hedeftir.

Tüm dünyada EMRAM (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) skorlaması ile hastaneleri ‘dijitallik’ kavramı üzerinden analiz ederek 1’den 7’ye kadar derecelendirmekte ve akredite etmektedir. HIMSS Stage 6 ve Stage 7 alan hastaneler uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan edilerek akreditasyon belgesi alıyor.

12 Ekim 2017 tarihinde HIMSS Türkiye Direktörü Yrd.Doç.Dr İlker Köse ve ekibinin hastanemize yapmış olduğu HIMSS EMRAM Seviye 6 Validasyon ziyareti başarılı olarak gerçekleşmiş ve akreditasyon almaya hak kazanmıştır.
İzmit Seka Devlet Hastanesi, bundan sonra hasta güvenliği ve sağlık hizmet kalitesini arttırmak üzere Seviye 7 çalışmalarına hız kesmeden devam etmeyi hedeflemektedir.
Bu haber 391 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şebnem Öztürk fark yarattı

Şebnem Öztürk fark yarattı

.

İDEV'in gizli kahramanları

İDEV'in gizli kahramanları

.

MARKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de Yapıldı

MARKA Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de Yapıldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Aralık ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de gerçekleştirildi.

Afrinden acı haber

Afrinden acı haber

Afrin ve Bitlis'ten acı haber: 4 asker şehit

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ