18 Ekim 2018 Perşembe 04:59
 
  • 5,594 TL

  • 6,442 TL

  • 224,32 TL

  • 98.991

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’NİN DİJİTAL HASTANESİ ‘ İZMİT SEKA DEVLET HASTANESİ ’

 Kocaeli’nin Dijital Hastanesi ‘ İzmit Seka Devlet Hastanesi ’
14 Ekim 2017 Cumartesi 11:56

.

İzmit Seka Devlet Hastanesi, sağlık takip sistemlerini tamamıyla kağıt kullanmayarak dijital ortamlarda takip edilmesini amaçlayan HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) projesinin önemli 6 aşamasını tamamladığı için Türkiye’nin en iyi 26 hastanesi arasına girerek HIMSS STAGE 6 akreditasyonunu almaya hak kazandı. Ülke genelinde sadece 26 hastanede bulunan ve verilerin dijital ortamda görülmesini sağlayan sistemi bünyesine entegre ederek büyük bir yeniliğe imza attı.

HIMSS 6-7 NEDİR?
HIMSS bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetlerinin sunumunda ve geliştirilmesinde optimal ölçüde kullanımını sağlaması hedeftir.

Tüm dünyada EMRAM (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) skorlaması ile hastaneleri ‘dijitallik’ kavramı üzerinden analiz ederek 1’den 7’ye kadar derecelendirmekte ve akredite etmektedir. HIMSS Stage 6 ve Stage 7 alan hastaneler uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan edilerek akreditasyon belgesi alıyor.

12 Ekim 2017 tarihinde HIMSS Türkiye Direktörü Yrd.Doç.Dr İlker Köse ve ekibinin hastanemize yapmış olduğu HIMSS EMRAM Seviye 6 Validasyon ziyareti başarılı olarak gerçekleşmiş ve akreditasyon almaya hak kazanmıştır.
İzmit Seka Devlet Hastanesi, bundan sonra hasta güvenliği ve sağlık hizmet kalitesini arttırmak üzere Seviye 7 çalışmalarına hız kesmeden devam etmeyi hedeflemektedir.
Bu haber 491 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET