21 Ocak 2018 Pazar 17:24
 
  • 3,810 TL

  • 4,657 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ’NİN DİJİTAL HASTANESİ ‘ İZMİT SEKA DEVLET HASTANESİ ’

 Kocaeli’nin Dijital Hastanesi ‘ İzmit Seka Devlet Hastanesi ’
14 Ekim 2017 Cumartesi 11:56

.

İzmit Seka Devlet Hastanesi, sağlık takip sistemlerini tamamıyla kağıt kullanmayarak dijital ortamlarda takip edilmesini amaçlayan HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) projesinin önemli 6 aşamasını tamamladığı için Türkiye’nin en iyi 26 hastanesi arasına girerek HIMSS STAGE 6 akreditasyonunu almaya hak kazandı. Ülke genelinde sadece 26 hastanede bulunan ve verilerin dijital ortamda görülmesini sağlayan sistemi bünyesine entegre ederek büyük bir yeniliğe imza attı.

HIMSS 6-7 NEDİR?
HIMSS bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetlerinin sunumunda ve geliştirilmesinde optimal ölçüde kullanımını sağlaması hedeftir.

Tüm dünyada EMRAM (Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli) skorlaması ile hastaneleri ‘dijitallik’ kavramı üzerinden analiz ederek 1’den 7’ye kadar derecelendirmekte ve akredite etmektedir. HIMSS Stage 6 ve Stage 7 alan hastaneler uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan edilerek akreditasyon belgesi alıyor.

12 Ekim 2017 tarihinde HIMSS Türkiye Direktörü Yrd.Doç.Dr İlker Köse ve ekibinin hastanemize yapmış olduğu HIMSS EMRAM Seviye 6 Validasyon ziyareti başarılı olarak gerçekleşmiş ve akreditasyon almaya hak kazanmıştır.
İzmit Seka Devlet Hastanesi, bundan sonra hasta güvenliği ve sağlık hizmet kalitesini arttırmak üzere Seviye 7 çalışmalarına hız kesmeden devam etmeyi hedeflemektedir.
Bu haber 364 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET