20 Eylül 2018 Perşembe 12:35
 
  • 6,160 TL

  • 7,214 TL

  • 238,29 TL

  • 96.788

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ’DEN BİR YENİLİK DAHA

 KOÜ’den bir yenilik daha
13 Nisan 2018 Cuma 14:34

Üniversite-sanayi işbirliğine bir yenisini ekleyen Kocaeli Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş. arasında iyi niyet anlaşmasını imzaladı.

Rektörlük binasında gerçekleştirilen törende iyi niyet anlaşmasını imzalayan KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş.  Fabrika Müdürü Orhan Arslan, işbirliğinin her iki taraf içinde hayırlı olmasını diledi.

Üniversite olarak sanayi ile bütünleşmeyi hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bu daha başlangıç. İnanıyorum ki devamı gelecek. Bu tür iş birlikleri bizi heyecanlandırıyor. Karşılıklı projeler geliştirebilir, firmanın ihtiyaç duyduğu eğitimleri sağlayabiliriz. Ar-ge çalışmalarına da destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.
 
İyi niyet anlaşmasında neler var?
İşbirliği iyi niyet anlaşmasının içeriği hakkında bilgiler veren KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bu anlaşma birlikte yürütülecek bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmalarını, işbirliği kapsamında yapılacak projelerin (TÜBİTAK, SANTEZ ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri, birlikte gerçekleştirilecek ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmalarını, Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri, üniversiteye ulusal ve uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmalarını, taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmalarını, öğretim üyelerinin firmaya yapacakları danışmanlık çalışmaları, üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalarını, üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalarını, karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalarını kapsıyor” dedi.
 


Bu haber 444 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mahalle Mahalle Seminerler Devam Ediyor

Mahalle Mahalle Seminerler Devam Ediyor

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından her hafta bir mahallede düzenlenen Mahalle Mahalle Seminer projesi devam ediyor.

O firmalara af yok!

 O firmalara af yok!

Kocaeli Valiliği, Kocaeli’de 7 firmada toplam 1061 üründe haksız fiyat artışı tespit edildiğini açıkladı.

'Seka Yaz Konserleri' Serdar Ortaç ile son buldu

'Seka Yaz Konserleri' Serdar Ortaç ile son buldu

.

Uyarılara uymayanlara yasal işlem

Uyarılara uymayanlara yasal işlem

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET