20 Temmuz 2018 Cuma 02:00
 
  • 4,805 TL

  • 5,605 TL

  • 189,39 TL

  • 93.003

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ’DEN BİR YENİLİK DAHA

 KOÜ’den bir yenilik daha
13 Nisan 2018 Cuma 14:34

Üniversite-sanayi işbirliğine bir yenisini ekleyen Kocaeli Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş. arasında iyi niyet anlaşmasını imzaladı.

Rektörlük binasında gerçekleştirilen törende iyi niyet anlaşmasını imzalayan KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş.  Fabrika Müdürü Orhan Arslan, işbirliğinin her iki taraf içinde hayırlı olmasını diledi.

Üniversite olarak sanayi ile bütünleşmeyi hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bu daha başlangıç. İnanıyorum ki devamı gelecek. Bu tür iş birlikleri bizi heyecanlandırıyor. Karşılıklı projeler geliştirebilir, firmanın ihtiyaç duyduğu eğitimleri sağlayabiliriz. Ar-ge çalışmalarına da destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.
 
İyi niyet anlaşmasında neler var?
İşbirliği iyi niyet anlaşmasının içeriği hakkında bilgiler veren KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bu anlaşma birlikte yürütülecek bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmalarını, işbirliği kapsamında yapılacak projelerin (TÜBİTAK, SANTEZ ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri, birlikte gerçekleştirilecek ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmalarını, Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri, üniversiteye ulusal ve uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmalarını, taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmalarını, öğretim üyelerinin firmaya yapacakları danışmanlık çalışmaları, üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalarını, üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalarını, karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalarını kapsıyor” dedi.
 


Bu haber 377 defa okundu

DİĞER HABERLER

Paşa'da imar barışı anlatıldı

Paşa'da imar barışı anlatıldı

İzmit Belediyesi tarafından mahallelerde vatandaşlara imar barışı bilgilendirmesi yapılıyor

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

Afiş ihalesine 5 firma katıldı

İzmit Belediyesi’nde afiş, broşür, davetiye ve kağıt afiş alım ihalesi yapıldı.

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Taşınma öncesi bir araya geldiler

Perşembe ve Cumartesi semt pazarlarının Doğu Kışla’ya yaptırılan kapalı pazar alanına taşınmasıyla ilgili olarak toplantı yapıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

Başkan Karaosmanoğlu, ‘Türk dünyasını birleştirmek istiyoruz’

.

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Bayram, son durum hakkında bilgi aldı

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yapımı devam eden Plaj Yolu Tramvay hattını inceledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ