27 Nisan 2018 Cuma 00:22
 
  • 4,063 TL

  • 4,921 TL

  • 173,20 TL

  • 107.015

Öncekiler Sonrakiler

KOÜ’DEN BİR YENİLİK DAHA

 KOÜ’den bir yenilik daha
13 Nisan 2018 Cuma 14:34

Üniversite-sanayi işbirliğine bir yenisini ekleyen Kocaeli Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi (KOÜ TTO)'nin girişimleriyle Kocaeli Üniversitesi ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş. arasında iyi niyet anlaşmasını imzaladı.

Rektörlük binasında gerçekleştirilen törende iyi niyet anlaşmasını imzalayan KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı ve Sistem Teknik Sanayi Fırınları A.Ş.  Fabrika Müdürü Orhan Arslan, işbirliğinin her iki taraf içinde hayırlı olmasını diledi.

Üniversite olarak sanayi ile bütünleşmeyi hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bu daha başlangıç. İnanıyorum ki devamı gelecek. Bu tür iş birlikleri bizi heyecanlandırıyor. Karşılıklı projeler geliştirebilir, firmanın ihtiyaç duyduğu eğitimleri sağlayabiliriz. Ar-ge çalışmalarına da destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.
 
İyi niyet anlaşmasında neler var?
İşbirliği iyi niyet anlaşmasının içeriği hakkında bilgiler veren KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, “Bu anlaşma birlikte yürütülecek bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik proje çalışmalarını, işbirliği kapsamında yapılacak projelerin (TÜBİTAK, SANTEZ ve AB projeleri) ulusal ve uluslararası proje destek programları ve fonlarından faydalandırılması hizmetleri, birlikte gerçekleştirilecek ortak proje ve tezlerin çıktılarından oluşan makale ve bildiri çalışmalarını, Ar-Ge projeleri ve danışmanlık hizmetleri, üniversiteye ulusal ve uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmalarını, taraflar arasında rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmalarını, öğretim üyelerinin firmaya yapacakları danışmanlık çalışmaları, üniversitenin lisansüstü öğrencilerinin tezlerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalarını, üniversitenin lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini firmayla işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalarını, karşılıklı seminer, konferans, tanıtım etkinliklerine yönelik çalışmalarını kapsıyor” dedi.
 


Bu haber 316 defa okundu

DİĞER HABERLER

İlk kutlama Alpaslan'dan

İlk kutlama Alpaslan'dan

.

Başkan Ayaz “7 Yıldızlı Kenti Parlatanlar” ile Buluştu

Başkan Ayaz “7 Yıldızlı Kenti Parlatanlar” ile Buluştu

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı

Demokrat hekimler 2018 adaylarını açıkladı

Kocaeli Tabip Odası’nda 28-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek seçim süreci için Demokrat Hekimler Başkan adayını ve listesini açıkladı.

Sendika Başkanları Bulut ve Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler

 Sendika Başkanları Bulut ve  Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler

Sendika Başkanları Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı ile Meclis Başkanını ziyaret ettiler.

Oğlum beni bırakıp gitme

Oğlum beni bırakıp gitme

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan, tedavi gördüğü hastanede 8 gün sonra yaşamını yitiren Mücahit Tunçbilek son yolculuğuna uğurlandı.

Ceyhan, o kararı kamuoyuyla paylaştı

Ceyhan, o kararı kamuoyuyla paylaştı

Ankara’da tapılan il başkanları toplantısı sonrası İzmit’e dönüş yapan Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bugün il binasında ilçe başkanlarıyla birlikte bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ