23 Mayıs 2018 Çarşamba 00:24
 
  • 4,671 TL

  • 5,504 TL

  • 192,80 TL

  • 103.328

Öncekiler Sonrakiler

NENE HATUN BAYAN SPOR MERKEZİ AÇILDI

 Nene Hatun Bayan Spor Merkezi açıldı
17 Temmuz 2017 Pazartesi 15:03

Başiskele'de Spor yaparak sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyen kadın ve erkekler için hizmete açılan ücretsiz spor merkezlerinin en yenisi Fatih Mahallesi’nde hizmete girdi.

Başiskele Belediyesi’nin Profesyonel eğitmenler ve diyetisyenler eşliğinde hizmet veren Sosyal Yaşam ve Spor Merkezleri sağlıklı yaşamın adresi. Spor yaparak sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyen kadın ve erkekler için hizmete açılan ücretsiz spor merkezlerinin en yenisi Fatih Mahallesi’nde hizmete girdi.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ilçe genelinde hizmete açtığı ücretsiz spor merkezleri ile sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor. Spor yaparak sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyen herkese açık olan kapalı spor merkezleri planlamalar doğrultusunda yaygınlaşıyor. Kahvehanelerin yerini gençlik ve spor merkezleri alıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus, Ak Parti Başiskele Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan, Başiskele Belediyesi meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

BAŞKAN AYAZ: “SAĞLIKLI YAŞAMI DESTEKLEYEN PROJELERİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Nene Hatun Bayan Spor Merkezi açılışında konuşan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz 600 metrekare alan içerisinde tamamen bayanlara yönelik hizmet verecek spor merkezinin kapsamlı bir şekilde yapıldığını belirterek içerisinde çocuklar için özel oyun odası ve kuaför salonunun bulunduğunu belirtti. Erkeklere ve kadınlara yönelik yapılan spor ve gençlik merkezleri sayesinde gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtularak vakitlerini sağlıklı yaşam için spor yaparak geçirdiklerini, bayanların ise hayata tutunarak toplumla içi içe sosyal faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Başkan Ayaz ayrıca spor merkezinden faydalanan bayanlar için belirli aralıklarda kültür gezilerinin de düzenleneceğini söyledi, Hayırlı olsun dedi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU: “EN BÜYÜK ZENGİNLİK SAĞLIKTIR. SAĞLIĞA YATIRIM İÇİN BAŞKAN AYAZ’I TEBRİK EDİYORUM”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasında yıllar önce Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğu Yuvacık’ta Spor Merkezi alanının bulunduğu alana bakarak o zor zamanlarda imkânlarımız yoktu beş kuruşa muhtaçtık şimdi ise nereden nereye geldik. dedi. Günümüzün en önemli probleminin sağlık problemi olduğunu belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Eskiden yüz kişiden en fazla üç kişi doktora gidip ilaç kullanıyordu. Şimdi ise bu sayı nerdeyse 50 kişiye çıktı. En büyük zenginlik sağlıktır. Sağlıklı yaşamak istiyoruz. Bunun yolu da başta sağlıklı beslenmek, doğal beslenmektir.  Bizi sağlıklı tutacak kadar hareket etmezsek doktor doktor dolaşırız. Özellikle ev kadınlarımız buna biraz daha dikkat etmeli. Onun için bu tür salonları önemsiyoruz. Sağlıklı beslenip spor yapacağız. Kadınımız ailemizin ışığıdır temel direğidir, o çöktü mü temel çöker, evin ışığı söner. Onun için kadınlarımıza değer vereceğiz. Onlar başöğretmenimizdir. Anneler sağlıklı oldu mu çocukları da sağlıklı ve bilinçli olur. Bu gibi spor merkezlerimize önem veriyoruz. Bizler devlet olarak belediyeler olarak yollarımızı ve parklarımızı yapıyoruz. İnsanımızı da ihmal etmiyoruz. Bu eserimizi ilçemize kazandıran Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz ve ekibini kutluyorum. Hayırlı olsun” Dedi.

Bu haber 1768 defa okundu

Spor

Tuba demir
19 Temmuz 2017 Çarşamba 15:00

Telefon numarası nedir

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Spor

Tuba demir
19 Temmuz 2017 Çarşamba 14:59

Spor

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET