21 Haziran 2018 Perşembe 16:59
 
  • 4,738 TL

  • 5,477 TL

  • 192,81 TL

  • 95.133

Öncekiler Sonrakiler

ORMANYA’NIN TANITIMINA 5 BİN KİŞİLİK İFTAR

 Ormanya’nın tanıtımına 5 bin kişilik iftar
07 Haziran 2018 Perşembe 12:37

Büyükşehir tarafından hayata geçirilen Doğal Yaşam Parkı ‘’Ormanya’’, iftar programına ev sahipliği yaptı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’ye ve Kocaeli’ne kazandırdığı Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı ‘’Ormanya’’, iftar programına ev sahipliği yaptı. Kartepe’de bulunan Ormanya’da düzenlenen iftara sanatçı Ömer Karaoğlu ezgileriyle katıldı. Programda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı Derneği tarafından İzmit Körfezi’nde yapılan balıklandırma projesinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Ormanya’nın tanıtımı ve iftar programı öncesi Başkan Karaosmanoğlu ve Genel Sekreter İlhan Bayram doğal yaşam parkına sülün saldı. İftar programı sonrasında çocuk ve diğer misafirler için Hacivat ve Karagöz oyun gösterisi yapıldı. Tanıtım ve iftar programına 5 bini aşkın vatandaş katıldı.

Tanıtım programına yoğun ilgi

Kartepe Uzuntarla’da bulunan doğal yaşam parkı Ormanya’nın tanıtım programına Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Elif Nur Bayram, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kocaeli Anne Şehir Projesi eğitimcileri, Kocaeli genelinden birçok sivil toplum kuruluşu üyeleri, Kocaeli Anne Şehir Projesi’ne katılan bayanlar, protokol ve vatandaşlar iştirak etti. Kocaeli’nin dörtbir yanından programa katılan vatandaşlar, Ormanya’nın sakinleri olan hayvanları ve parkı gezdi.

“Tahrip etmeden ormanlarımızı halka açtık”
Cennet gibi bir ülkede yaşadığımızı belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Cennet gibi bir ülkenin cennet bir şehrinde yaşıyoruz. Belki şehrimiz yıllarca hırpalanmış olabilir, ama biz son 16 yıldır toparladık. Şehrimizin her bir köşesini kucaklayarak hizmet verdik. Birçok atık ve arıtma tesisimizi kurduk. Artık bir gram atık suyu denizimize bırakmıyoruz. Tahrip etmeden, değiştirmeden ormanlarımızı halkımıza açtık. Doğal yaşam parkımızı görüyorsunuz geyikler, karacalar, tavşanlar, sülünler ve her türlü hayvan burada doğal ortamında ve özgürce yaşıyor. İleride geyiklerimizin ve diğer birçok hayvanımızın Ormanya içerisinde gezdiğini göreceksiniz” dedi.  

Geniş alan ve birçok hayvan türü
Doğal yaşam parkı Ormanya’da; kızıl geyik, alageyik, karaca, ceylan, yaban koyun, şamua, Anadolu dağ keçisi, yılkı atı, yaban koyunu, siyah kıl keçisi, minyatür keçi, tiftik keçisi, karakaya ve karagül koyunu, oklu kirpi, mardin beyaz eşeği, lama, deve, tavus kuşu, at, midilli atı, zebra, kuğu, yeşilbaşlı yaban ördeği ve sülün olmak üzere 49 türde 421 adet hayvan bulunuyor. Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olan alan içerisinde, birçok sosyal donatı da yer alıyor.
 


Bu haber 361 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmit Nüfus Müdürlüğü’nden adayların dikkatine!

İzmit Nüfus Müdürlüğü’nden adayların dikkatine!

.

Başkan Ayaz’dan Güvenlik Güçlerimize Tam Destek

Başkan Ayaz’dan Güvenlik Güçlerimize Tam Destek

.

Gölcük Tersanesine işçi alacak

Gölcük Tersanesine işçi alacak

İşte alınacak işçi kadroları

MOBESKO’dan alışveriş yap, arabayı kazanan sen ol!

MOBESKO’dan alışveriş yap, arabayı kazanan sen ol!

MOBESKO’nun Yaza Merhaba çekilişi bugün başlıyor

AND YURTDIŞI TURNESİNİ ÖDÜLLE TAÇLANDIRDI

AND YURTDIŞI TURNESİNİ ÖDÜLLE TAÇLANDIRDI

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND) Sırbistan’ın Niş ve Slovakya’nın Kosice kentlerinde katıldığı etkinlikleri ödülle noktaladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET