hyundai
15 Ekim 2019 Salı 08:12

SOLO TÜRK NEFES KESTİ

 SOLO TÜRK NEFES KESTİ
29 Haziran 2019 Cumartesi 00:45

GÖSTERİYİ 10 BİN KİŞİ SOLUKSUZ İZLEDİ

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı kapsamında düzenlenen Solo Türk uçuş gösterisi nefes kesti.  Yağan yağmura rağmen Seka Park alanındaki gösteriyi izlemeye gelen yaklaşık 10 bin kişi kurtuluş coşkusunu ve gururunu doyasıya yaşadı.

Kocaeli’nin dört bir yanından vatandaşların akın ettiği etkinlikte 28 Haziran tarihinin anlam ve önemi anlatıldı.  Halkoyunları gösterilerinin ardından program Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyetin konuşmalarıyla devam etti.

GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKMAYAN GELECEĞİNE DE SAHİP ÇIKAMAZ

Binlerce kişiyle kurtuluş etkinliğini hep birlikte yaşamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Başkan Hürriyet “ Yunan işgali altında olan İzmit'imiz 98. yıl önce bugün kurtuluşuna kavuştu. Biz de kurtuluşun 98. yılında hep birlik ve beraberliğimiz bizlere güç katsın biz de bu güçle İzmit'imizi daha güçlü yarınlara ulaştıralım, dedik. Yarınlardan umutluyuz çünkü bizler Mustafa Kemallerin, İsmet İnönülerin, Kara Fatmaların, Yahya Kaptanların, bu vatanı kanları pahasına armağan eden aziz şehitlerimizin torunlarıyız. Geçmişine sahip çıkmayan geleceğine de sahip çıkamaz” dedi.

GURUR VE MUTLULUK BİRA ARADA

 Konuşmaların ardından İzmit Körfezi semalarında sahne alan Solo Türk ekibi, binlerce kişinin dolduğu sahil üzerinde birbirinden tehlikeli akrobasi hareketlerini sergiledi. Solo Türk ekibinden bir savaş uçağı ile yapılan gösteriyi cep telefonlarıyla görüntüleyen vatandaşlar gururu ve mutluluğu bir arada yaşadı.

 ETKİNLİKLER KONSERLERLE SON BULDU

SEKA park alanındaki Kurtuluş etkinlikleri Art Nicomedya ve Kocaeli Sanayi Odası Oda orkestrası konserleriyle son buldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de vatandaşlarla birlikte şarkılara eşlik ettiği konserlerde, on binler tek yürek olarak kurtuluş ruhunu birlikte yaşadı.
Bu haber 3061 defa okundu

DİĞER HABERLER

Barış Pınarı operasyonu

Barış Pınarı operasyonu

Temzilenen YPG'li sayısı 560

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Operasyonu’na destek

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Operasyonu’na destek

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Operasyonuna’ destek verdi.

TAŞKÖPRÜLÜLER İSTİŞARE YAPTI

TAŞKÖPRÜLÜLER İSTİŞARE YAPTI

Körfez ve Derince Köy muhtarları ile bir araya geldiler

Bu forma kutsal

Bu forma kutsal

Helal sana be çocuk

HÜRRİYET’TEN MEHMETÇİĞE DESTEK

HÜRRİYET’TEN MEHMETÇİĞE DESTEK

.

Volkan Yılmaz’ın acı günü

Volkan Yılmaz’ın acı günü

KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz’ın babaannesi vefat etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ