23 Ağustos 2019 Cuma 19:35

10 KASIM AĞLAMA DEĞİL, ANLAMA GÜNÜDÜR

10 Kasım ağlama değil, anlama günüdür
09 Kasım 2018 Cuma 12:00

.

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi Başkanı Ahmet Kavaz, Atatürk'ün ölüm yıldönümü denei ile yazılı bir mesaj yayınladı.

 20. Yüzyılın ilk çeyreği, İşgalin, esaretin, çaresizliğin ve ihanetin iç içe geçtiği bir dönemdi. Sevr antlaşması, son savunma hattı olan ANADOLU yarımadasının da parçalanmasını dayatıyordu. Kısacası yok olmanın eşiğine getirilmiş koskoca bir imparatorluğun, tabutuna çakılan son çiviydi.

Bugün aramızdan ayrılışının 80. yılı dolayısıyla andığımız, sonsuz saygı ve minnet duyduğumuz, o büyük insan, eşsiz dahi Mustafa Kemal ATATÜRK, işte bu koşularda halkıyla bütünleşerek, kurtuluş savaşını kazanmış ve emperyalizme tarihi boyunca unutamayacağı bir yenilgiyi tattırmıştır. Her 10 Kasımda şükranla andığımız bu büyük asker, büyük siyasetçi, büyük devrimci Mustafa Kemal ATATÜRK yeni ve çağdaş bir Ulus yaratmanın gereği olarak, Cumhuriyeti kurmuş, toplumun başöğretmeni olmuş, pek çok devrimin öncüsü olmuştur.
Yüce ATAM kurduğun Cumhuriyet, gösterdiğin hedefler bizler için değişmez ve şaşmaz ilkelerdir.
Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olmayacaktır.

Bu gün etrafından dolanarak senin o yüce şahsına, kurduğun Cumhuriyete ve ilkelerine saldırmaya kalkışan elsiz ayaksız yeşil yılanların ve köşe başlarına kadar inen tarikat ajan yuvalarının başları ne pahasına olursa olsun ezilecektir.

Büyük ATATÜRK, eşsiz insan, bu topraklar üzerinde senden aldığımız emaneti, bilimin yol göstericiliğinde daha da yükseklere taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bu topraklarda, kadınıyla erkeğiyle omuz omuza, onurlu ve saygın, çağdaş, birer yurttaş olarak yaşamanın bedeli neyse ödemeye hazırız.

Yüce ATAM, tapusu kan, acı ve gözyaşı olan bu topraklar, bu vatan, sonsuza kadar var olacaktır. Bu bizim varlık nedenimizdir.

 Bir kez daha, en derin minnet ve şükranlarımızla, sevgi ve saygılarımızla anıyoruz.


Bu haber 774 defa okundu

DİĞER HABERLER

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşi ve ailesine, 'Sizi süründüreceğim' diyen öfkeli kocanın, karısının kişilik haklarını zedelediğine hükmetti. Davalı kocanın tehditkar sözlerini boşanma sebebi sayan Kurul; davalı kocanın manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Sendika Başkanına muştalı saldırı

Kortel Konağı küllerinden doğacak

Kortel Konağı küllerinden doğacak

ASLINA UYGUN OLARAK

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ