25 Mart 2019 Pazartesi 18:03
 
Öncekiler Sonrakiler

10 KASIM AĞLAMA DEĞİL, ANLAMA GÜNÜDÜR

10 Kasım ağlama değil, anlama günüdür
09 Kasım 2018 Cuma 12:00

.

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi Başkanı Ahmet Kavaz, Atatürk'ün ölüm yıldönümü denei ile yazılı bir mesaj yayınladı.

 20. Yüzyılın ilk çeyreği, İşgalin, esaretin, çaresizliğin ve ihanetin iç içe geçtiği bir dönemdi. Sevr antlaşması, son savunma hattı olan ANADOLU yarımadasının da parçalanmasını dayatıyordu. Kısacası yok olmanın eşiğine getirilmiş koskoca bir imparatorluğun, tabutuna çakılan son çiviydi.

Bugün aramızdan ayrılışının 80. yılı dolayısıyla andığımız, sonsuz saygı ve minnet duyduğumuz, o büyük insan, eşsiz dahi Mustafa Kemal ATATÜRK, işte bu koşularda halkıyla bütünleşerek, kurtuluş savaşını kazanmış ve emperyalizme tarihi boyunca unutamayacağı bir yenilgiyi tattırmıştır. Her 10 Kasımda şükranla andığımız bu büyük asker, büyük siyasetçi, büyük devrimci Mustafa Kemal ATATÜRK yeni ve çağdaş bir Ulus yaratmanın gereği olarak, Cumhuriyeti kurmuş, toplumun başöğretmeni olmuş, pek çok devrimin öncüsü olmuştur.
Yüce ATAM kurduğun Cumhuriyet, gösterdiğin hedefler bizler için değişmez ve şaşmaz ilkelerdir.
Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olmayacaktır.

Bu gün etrafından dolanarak senin o yüce şahsına, kurduğun Cumhuriyete ve ilkelerine saldırmaya kalkışan elsiz ayaksız yeşil yılanların ve köşe başlarına kadar inen tarikat ajan yuvalarının başları ne pahasına olursa olsun ezilecektir.

Büyük ATATÜRK, eşsiz insan, bu topraklar üzerinde senden aldığımız emaneti, bilimin yol göstericiliğinde daha da yükseklere taşıyacağımıza söz veriyoruz. Bu topraklarda, kadınıyla erkeğiyle omuz omuza, onurlu ve saygın, çağdaş, birer yurttaş olarak yaşamanın bedeli neyse ödemeye hazırız.

Yüce ATAM, tapusu kan, acı ve gözyaşı olan bu topraklar, bu vatan, sonsuza kadar var olacaktır. Bu bizim varlık nedenimizdir.

 Bir kez daha, en derin minnet ve şükranlarımızla, sevgi ve saygılarımızla anıyoruz.


Bu haber 680 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ