Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Eğlencede de reklamda da sınır yok
Çeker 'Kabak Tadı verdiniz'
Hurşit hocadan duygusal veda
Nalıncı Keseri
Google'da Ara

Hasan Sert adı yaşatılıyor

15 Eylül 2011, Perşembe - 09:34:09
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Milli Bisikletçi Sert' in anıtı Yahyakaptan'da açıldı

Haber Başlığı

İzmitli eski milli bisikletçi Hasan Sert`in adı Yahyakaptan Mahallesi`nde yaşatılıyor. İzmit Belediyesi tarafından Yahyakaptan Mahallesi Hanımeli Eğitim Kültür Merkezi önünde bulunan Bisiklet Eğitim Merkezi`nin bahçesine yapılan Hasan Sert`in anıtı törenle açıldı. Bisiklet eğitim merkezinde yapılan törene İzmit Belediye Başkanvekili Muammer Biner, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, KASFK Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Recep Kemal Akyürek, Buz Pateni Federasyon Başkanı Fahrettin Kandemir, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Ayhan Acar, Murat Demir, Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa ve Lassa Bisiklet Takımı katıldı.

 

SERT AİLESİNDEN DOĞAN`A TEŞEKKÜR


 Milli Bisikletçi Hasan Sert`in kardeşleri Hüseyin Sert, Hacer Kaynar, Mükerrem Güler, Süleyha Kaş, Reyhan Sert ve oğlu Serkan Sert`inde hazır bulunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sert ailesi adına kısa bir konuşma yapan Hüseyin Sert, “14 Eylül 2010 yılında Romanya`da bisikletiyle dolaşırken bir aracın çarpması sonucu vefat eden ağabeyimiz Hasan Sert`in adını yaşatan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`a ve ekibine Sert ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

BİNER, “HASAN SERT ARKADAŞIMDI”


 

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Kenan Malkoç yaptıkları konuşmalarda, “İzmitli eski Milli Bisikletçi Hasan Sert adını yaşatan İzmit Belediyesi`ne teşekkür ediyoruz” dediler. İzmit Belediye Başkanvekili Muammer Biner yaptığı konuşmada, “Hasan Sert benim arkadaşımdı. Aynı mahallede büyüdük. Hasan Sert adı bisikletle özdeşleşti. İzmit Belediyesi olarak eski Milli Bisikletçimiz Hasan Sert`in adını yaşatmak için bisiklet eğitim merkezimizin bahçesine anıtını diktik. Hasan Sert gençlerimize örnek olacak bir hayat bırakmıştır. İzmit Belediyesi olarak Sert ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

 

HASAN SERT ANITI AÇILDI


 

1946 yılında İzmit`te doğan Hasan Sert, bisiklet sporuna 1963 yılında bölge takımında başladı. Bölge yarışmalarında büyük başarılar elde eden Sert, Milli takımda görev aldı. Aktif spor yaşamı bittikten sonra Kocaeli Brisa Spor Kulübünün kurulmasına öncülük yaparak, 1980 yılından itibaren bölge ve milli takım antrenörlüğünü üstlendi. Hasan Sert Türkiye`ye başarılı sporcular kazandırdı. Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetim kurulu üyeliği ve Balkan Bisikletler Birliği As Başkanlığı görevlerinde de bulunan Hasan Sert, 15 yıldır Romanya`da yaşıyordu. 14 Eylül 2010 yılında Romanya`da bisikletiyle dolaşırken bir aracın çarpması sonucu vefat eden Sert`in anıtı İzmit Belediyesi Başkan vekili Muammer Biner, davetliler ve ailesi tarafından açıldı. Açılıştan sonra Hasan Sert`e ait madalya ve eşyaların sergisi yapıldı.


Bu haber 1776 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 2.5
 

Yorumlar

0 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM