Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
D-100'de korkutan kaza: 2 yaralı
Özdağ: Belarus Kocaeli Fahri Konsolosluğu kurulmalı
KOTO, başkanları ziyaret etti
Onur, gurur...
Google'da Ara

Kartepe’de ilk ders zili Uzuntarla’da çaldı

19 Eylül 2011, Pazartesi - 13:41:02
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Uzuntarla Kubilay İlköğretim e ilk zil çaldı

Haber BaşlığıKartepe İlçesi 2011- 2012 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama ve açılış töreni Uzuntarla Kubilay İlköğretim Okulu`nda düzenlenen programla gerçekleştirildi. Renkli görüntülerin yer aldığı açılış töreninde öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi.

 Yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Kartepe Uzuntarla Kubilay İlköğretim Okulu bahçesindeki törenlere Kaymakam vekili Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Garnizon Komutanı J. Ütğm. Serkan Esen, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bülbül, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldılar. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunması ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlköğretim Haftası'nın önemine değinilen konuşmalarda, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilekleri iletildi. Öğrenciler adına konuşma yapan Derya Turhan, “Yaz tatilinde yeterince dinlendik ve sonunda bilgi yuvamıza geri döndük. Şimdi sıra çalışıp kendimizi yetiştirmekte. Kendimizi yetiştirmeli ve çevremize yararlı olmalıyız. Biz biliyoruz ki ne kadar çalışırsak o kadar yararlı oluruz” dedi. İlköğretim Haftası ile ilgili şiirlerin okunması ardından halk oyunu ekiplerinin gösterileri ile renklenen açılışta bağlama ekibi ile keman dinletisi büyük beğeni topladı. 

Okulun birinci sınıf öğrencilerinin okula hoş geldin sunumu ardından sembolik ders zilinin çalışması ardından öğrenciler ders başı yaptılar. Tören sonunda Belediye Başkanı Şükrü Karabalık öğrencilere iyi dersler dileklerinde bulundu.


Bu haber 4507 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 2.5
 

Yorumlar

0 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları