Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Gelecek için sorumluluk senin
 Kocaeli’de Kapasite Kullanımı geriliyor
Hürriyet, Yahya Kaptan yönetimini ziyaret etti
Polis yakaladığına cezayı kesti
Google'da Ara

Sahne Öğretmenlerin yarışması sonuçlandı

21 Kasım 2011, Pazartesi - 12:41:34
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Sahne öğretmenlerin performans yarışmasında dereceye girenler belli oldu

Haber Başlığı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği “Sahne Öğretmenlerin”  performans yarışmasında birinci ve mansiyon alanlar belirlendi.  Öğretmenler, müzik, görsel ve plastik sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında hünerlerini sergiledi. Birinciye 2 bin, Mansiyon`a ise bin lira ödül verilecek olan yarışmada öğretmenler 24 Kasım`da performanslarını canlı sergileyecek.177 KİŞİ BAŞVURDU

 


Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı`nın düzenlediği ve Kocaeli`de örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan tüm öğretmenlerin katıldığı “Sahne Öğretmenlerin” yarışmasına 177 başvuru yapıldı.  7 branşta gerçekleşen yarışmada uzman jüri üyeleri her performansı teker teker değerlendirdi. Kocaeli Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü`nden konusunda uzman kişilerin oluşturduğu jüri üyeleri seçim yapmakta zorlandı.

 GÖRSEL SANATLAR VE MÜZİK

 


Öğretmenler Günü`ne farklı bir anlam katacak yarışmada Müzik kategorisinde Vokaller ve Enstürmanlar yarıştı. Vokal`de Özel Karşıyaka İlköğretim Okulu`ndan Fırat Nadir Bilgin, Enstürman kategorisinde ise Darıca Gökçen Mustafa Yücel Lisesi`nden Sedat Karaçay birinci olurken, Derince Anadolu Lisesi`nden Mustafa Güneser Mansiyon almaya hak kazandı. İzmit İnkılâp Lisesi`nden Hayrettin Şen Görsel Sanatlar dalında birinciliği kazanırken Plastik Sanatlarda değer eser bulunamadı. Aynı dalda Mansiyon ödülünü Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi`nden Nazmiye Nar elde etti

 ŞİİR, STAND-UP VE SKEÇ-DRAMA


Şiir dalında birinciliğe Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi`nden Zeki Bayram seçilirken bu kategoride Darıca Süreyya Yalçın İlk Öğretim Okulu`ndan Erkan Yeke mansiyon kazandı. Stand-up`da Yeniyalı Fahri Korutürk İlk Öğretim Okulu`ndan Sami Bolat, Ayfer Gazanfer Güngör İlk Öğretim Okulu`ndan Serkan Turgut, Skeç- Drama dalında birinciliği kazanan isimler oldu. Aynı kategoride Mansiyon ödülüne Özel Atafen İlköğretim Okulu`ndan Tülin Sevim layık görüldü.
24 KASIM`DA CANLI SERGİLEYECEKLER

 


Her dalın birincisine 2 bin, mansiyon ödülüne ise bin lira verileceği renkli yarışmada dereceye girenler 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde performanslarını canlı olarak ortaya koyacak. Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde yapılacak Öğretmenler Günü`ne anlam katacak gala programı saat 18.00`da yapılacak.

 

KBB  “SAHNE ÖĞRETMENLERİN” PERFORMANS YARIŞMASINDA DERECE GİRENLER

 

 
AD SOYAD
OKUL
ÖDÜL
MÜZİK
VOKAL -1.
FIRAT NADİR BİLGİN
ÖZEL KARŞIYAKA İÖO
2000
ENSTRÜMAN -1.
SEDAT KARAÇAY
GÖKÇEN MUSTAFA YÜCEL LİS.- DARICA
2000
MANSİYON
MUSTAFA GÜNESER
DERİNCE ANADOLU LİSESİ
1000
GÖRSEL VE PLASTİK SANATLAR
GÖR.SANT. -1
HAYRETTİN ŞEN
İZMİT İNKILAP LİSESİ
2000
PLAST.SANT -1.
DEĞER ESER BULUNAMADI
-
2000
MANSİYON
NAZMİYE NAR
ZÜBEYDE HANIM KIZ MESLEK LİSESİ
1000
ŞİİR OKUMA
1.
ZEKİ BAYRAM
ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ-KARAMÜRSEL
2000
MANSİYON
ERKAN YEKE
DARICA SÜREYYA YALÇIN İÖO
1000
STAND-UP ve SKEÇ / DRAMA
STAND-UP – 1.
SAMİ BOLAT
YENİYALI FAHRİ KORUTÜRK İÖO.
2000
SKEÇ- DRAMA – 1.
SERKAN TURGUT
AYFER GAZANFER GÜNGÖR İÖO.- DARICA
2000
MANSİYON
TÜLİN SEVİM
ÖZEL ATAFEN İÖO- İZMİT
1000

Bu haber 3653 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 4.4
 

Yorumlar

0 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları