Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
 Cengiz Topel Havalimanı’na 250 hatlı otobüsler çalışacak
Kayıp-kaçak bedeli alınabilir
Kamyoncu,10 numara yağ yakmayacak,kaplama lastik kullanmayacak
Yahya Kaptan'da panik
Google'da Ara

Balık el yakmaya devam ediyor…

21 Aralık 2011, Çarşamba - 00:37:39
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Palamut gibi Hamsi, 10 TL…

Haber Başlığı

İzmit balık Pazarı`nda yerlerini alan balık çeşitleri el yakmaya devam ediyor. Palamut`tan Hamsi`ye kadar neredeyse kırk çeşit balığın içinde bir tane bile ucuz balık yok.İri Hamsi 10 TL.İri Hamsi olarak satılan ve yağlanmış ve lezzetlenmiş Hamsi olarak bilinen Karadeniz Hamsi`si yanına bile yanaşılamayan bir deniz ürünü olarak hafızamızdaki yerini koruyor. Balığın bu saatten sonra ucuzlamayacağını belirten balık pazarı esnafı, “Yağmurda yağsa, kar da yağsa bu fiyatlar artık kalıcı fiyatlardır” şeklinde konuşarak hayal kırıklığı yarattılar. Ne ararsanız var, derde devadan gayrı…Karadeniz ve Ege`de çıkan tüm balık türlerini İzmit Balık Pazarı`nda bulmanın mümkün olduğunu hatırlatan balık pazarı esnafı, “Palamut`dan Çinekop`a, Hamsi`den Uskumru`ya tüm deniz ürünlerini tezgahlarda bulmak artık mümkün ama fiyatlar konusunda ibreyi hava durumu belirliyor. Bu durumda biz alıp satanlar olarak bu duruma müdahale edemeyen insanlarız. Balığın fiyatı tamamen Allah`a kalmış durumdadır. Ama yine de balık aldıktan sonra, yanından ayrılmaması gereken dostları olan yeşillikleri unutmayın” dediler.


Bu haber 3150 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 4.7
 

Yorumlar

1 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

1

santrallı

22 Aralık 2011, Perşembe - 03:01:28
Üç tarafımız deniz Marmara denizide ekstrası.Gelin görünki balık hala pahalı.Bazen basından takip ediyoruz Karadenizde balık fazla tutuldu ve fiyat düşmesin diye balıklar tekrar denize döküldü.Sahi dünyada gariban halk balık yemesin diye tutulan balıklarI tekrar denize döken başka bir ülke varmıdır acaba.Sizler ne dersiniz bu duruma.
 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM