22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:02
 
Öncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ DESTANI BAŞLIYOR

15 Temmuz Destanı başlıyor
15 Temmuz 2018 Pazar 18:00

.

Haber Burcu Nazlı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi bir grup asker tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen anma programı ile başladı.


Kocaeli Valiliği, Kocaeli İl Müftülüğü, ÖNDER ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programda kent halkı ’15 Temmuz Destanı’nı unutmamak ve unutturmamak için alana yavaş yavaş dolmaya başladı.


Türkiye’nin 81 ilinden gelen 251 hafız, meydana tekbirler eşliğinde gelirken, 251 şehidin anıldığı programa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan, STK temsilcileri, Kocaeli milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Programda darbe girişiminde halkın terör örgütleriyle gösterdiği kahramanca mücadelenin yer aldığı fotoğraflar sergilendi. Ayrıca meydana gelen çocukların yüzleri hilal-yıldız şeklinde boyanırken, ‘Kahramanlar ile bir anı’ şeklinde oluşturan köşede vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.


Bu haber 743 defa okundu

DİĞER HABERLER

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Belde A.Ş.’li personele, bayram öncesi bin 500 TL’lik avans ödenecek.

Sarıbay ve İmamoğlu İstanbul’da bir araya geldi

Sarıbay ve İmamoğlu İstanbul’da bir araya geldi

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay İstanbul’da proje tanıtım toplantısını gerçekleştiren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi

HÜRRİYET, SANATÇI ERDEM’E PARA VERMEDİK

 HÜRRİYET, SANATÇI ERDEM’E PARA VERMEDİK

İzmit Belediye Encümen toplantısı Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi.

KARBAFED Kocaeli Basınını Artvin'e Götürüyor

KARBAFED Kocaeli Basınını Artvin'e Götürüyor

Polisler işaret dili öğreniyor

Polisler işaret dili öğreniyor

ENGELLİ VATANDAŞ POLİSLE DOĞRUDAN İLETİŞİM KURACAK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ