21 Temmuz 2018 Cumartesi 20:25
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

15 Temmuz ödülleri sahiplerini buldu
05 Eylül 2017 Salı 12:30

İzmit Belediyesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini için düzenlenen resim yarışmasında ödüle layık görülen çalışmalar açıklandı.

Eser sahiplerine ödüllerini İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç teslim etti.

İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma konulu, ‘Canlı Performans Karakalem Yarışması’nda’ dereceye giren yarışmacılar belli oldu.

İzmit Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı açılışı esnasında, 2 saat süreyle, canlı olarak karakalem tekniğiyle resimlerini çizen yarışmacılara ödülleri İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç tarafından teslim edildi.

MİLLET OLARAK DERS VERDİK

15 Temmuz darbe girişiminin, Türk halkına, devletine ve Türkiye'nin değerlerine yönelik saldırı olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Oruç “hain girişimde;  Türk milleti olarak bayrak, vatan, ezan dendiği zaman hep birlikte omuz omuza, gönül gönülle hareket ederek,  düşmanlarımıza dünyayı nasıl dar edeceğimizi bir kez daha gösterdik. 15 Temmuz’da Türk milleti kadınıyla, erkeğiyle, genciyle büyük bir destan yazdı.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın talimatlarıyla, hayata geçirdiğimiz anıtlarımızla,  temalı parklarımızla, demokrasi şehitlerimizin adını verdiğimiz kültür merkezlerimiz ve komplekslerimizle, düzenlediğimiz yarışmalarla  o gecenin ve kahramanlıkların unutulmamasını istiyoruz.  Yaptığımız çalışmalarımızla gelecek nesillerimizin de o gece verilen mücadeleyi ve o kahramanlıkları bilmesini ve   daha güçlü bir Türkiye için çok daha fazla çalışmalarını amaçlıyoruz” dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Jüri üyeliğini İkramettin Karaman, Hayrettin Şen ve Ali Özgür’ün yaptığı yarışmada 12 kişinin katıldığı karakalem tekniğinde yapılan desen çalışmaları değerlendirildi. Işık, gölge, perspektif, oran, orantı, çizgi değerleri ve verilen konuya yaklaşım (tema) kriterleri dikkate alınarak yapılan değerlendirmede üç çalışma ödüle layık görüldü. Ödül kazanan yarışmacılar ve aldıkları ödüller ise şöyle;

1.’lik ödülü; Selma Yılmaz (1.000 TL.)

2.’lik ödülü; İbrahim Demir (750 TL.)

3.’lük ödülü; Yunus Emre Uysal (500 TL.) nakit para ödülü aldılar.

 

 
Bu haber 963 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ