20 Mart 2018 Salı 18:36
 
  • 3,932 TL

  • 4,826 TL

  • 165,57 TL

  • 116.402

Öncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

15 Temmuz ödülleri sahiplerini buldu
05 Eylül 2017 Salı 12:30

İzmit Belediyesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini için düzenlenen resim yarışmasında ödüle layık görülen çalışmalar açıklandı.

Eser sahiplerine ödüllerini İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç teslim etti.

İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma konulu, ‘Canlı Performans Karakalem Yarışması’nda’ dereceye giren yarışmacılar belli oldu.

İzmit Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı açılışı esnasında, 2 saat süreyle, canlı olarak karakalem tekniğiyle resimlerini çizen yarışmacılara ödülleri İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç tarafından teslim edildi.

MİLLET OLARAK DERS VERDİK

15 Temmuz darbe girişiminin, Türk halkına, devletine ve Türkiye'nin değerlerine yönelik saldırı olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Oruç “hain girişimde;  Türk milleti olarak bayrak, vatan, ezan dendiği zaman hep birlikte omuz omuza, gönül gönülle hareket ederek,  düşmanlarımıza dünyayı nasıl dar edeceğimizi bir kez daha gösterdik. 15 Temmuz’da Türk milleti kadınıyla, erkeğiyle, genciyle büyük bir destan yazdı.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın talimatlarıyla, hayata geçirdiğimiz anıtlarımızla,  temalı parklarımızla, demokrasi şehitlerimizin adını verdiğimiz kültür merkezlerimiz ve komplekslerimizle, düzenlediğimiz yarışmalarla  o gecenin ve kahramanlıkların unutulmamasını istiyoruz.  Yaptığımız çalışmalarımızla gelecek nesillerimizin de o gece verilen mücadeleyi ve o kahramanlıkları bilmesini ve   daha güçlü bir Türkiye için çok daha fazla çalışmalarını amaçlıyoruz” dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Jüri üyeliğini İkramettin Karaman, Hayrettin Şen ve Ali Özgür’ün yaptığı yarışmada 12 kişinin katıldığı karakalem tekniğinde yapılan desen çalışmaları değerlendirildi. Işık, gölge, perspektif, oran, orantı, çizgi değerleri ve verilen konuya yaklaşım (tema) kriterleri dikkate alınarak yapılan değerlendirmede üç çalışma ödüle layık görüldü. Ödül kazanan yarışmacılar ve aldıkları ödüller ise şöyle;

1.’lik ödülü; Selma Yılmaz (1.000 TL.)

2.’lik ödülü; İbrahim Demir (750 TL.)

3.’lük ödülü; Yunus Emre Uysal (500 TL.) nakit para ödülü aldılar.

 

 
Bu haber 923 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ