15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:51
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ RUHU YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR

15 Temmuz ruhu yaşamaya devam ediyor
17 Temmuz 2018 Salı 10:51

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye örnek projesi Kılavuz Gençlik modeli ile 15 Temmuz ruhunu yaşatmaya devam ediyor.

Kocaeli, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde demokrasi nöbeti için meydanlara akın etti. Milli İrade Meydanı’nda tutulan demokrasi nöbeti, sabah saat 07.00’de sona erdi. Tutulan nöbetin yanında Bilgievleri’nin Diriliş Gençlik Kampları’nda düzenlediği 15 Temmuz anma programı ve Akademi Lise öğrencilerinin Çenedere Mesire Alanı’nda ‘Yeni Türkiye’nin Gençlik Yürüyüşü’ programı ile Kılavuz Gençlik Ailesi, yurt genelinde bu yılki anma etkinliklerine damga vurdu. Öğrenciler düzenledikleri anlamlı etkinliklerle “üzerinden bin yıl bile geçse bile demokrasiye vurulmaya çalışılan bu darbe girişimini unutmayacağız, unutturmayacağız” mesajı verdi.
 
Bilgievleri’nden 15 Temmuz ruhu
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi bünyesinde ilkokul ve ortaokul öğrencilere yönelik hizmet veren Bilgievleri, hafta sonunu Diriliş Gençlik Kampları’nda geçirdi. Öğrenciler, Diriliş Gençlik Kampları’ndaki liderlerin hazırladığı 15 Temmuz şehitlerini anma programında, birbirinden anlamlı etkinliklere imza attı. Yaşları küçük olmasına rağmen 2 yıl önce yaşanan hain darbe girişimi ile ilgili bilinçli olan öğrenciler, şehitler için okudukları şiirler ile tüyleri ürpertti. Ayrıca öğrenciler velileri ile birlikte Bilgievleri’nde şehitler için Yasin-i Şerif okuyarak şehitlere dua etti.
 
‘Bu vatan bizim’
Bilgievi öğrencileri 15 Temmuz darbe girişimi için ‘Bu Vatan Bizim’ adlı tiyatro oyunu sergiledi. Yuvacık Bilgievi’nde öğrenciler tarafından sergilenen tiyatro oyunu velilerden ve izleyicilerden tam not aldı.
 
Akademi Lise’den şehitler yürüyüşü
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak lise öğrencilerine yönelik hizmet veren Akademi Lise’nin Yaz Okulu öğrencileri ve eğitmenleri, 14 Temmuz Cumartesi sabahı ‘Yeni Türkiye’nin Gençlik Yürüyüşü’ sloganıyla vatan için canlarını feda eden şehitler için Derince Çenedere Mesire Alanı’nda anma yürüyüşü düzenledi. Bu anlamlı etkinlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu öğrencileri yalnız bırakmadı.
 
Ömer Halisdemir’ler yetiştiriliyor
15 Temmuz darbe girişiminde Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığında Fetullahçı Terör Örgütü'nün şehit ettiği Astsubay Ömer Halisdemir'in adı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaşatılıyor. 15 Temmuz’da şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir için memleketi Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Beldesi’nde geçtiğimiz yıl inşa ettiği Kültür Merkezi ile Ömer Halisdemir’in hayali gerçekleştirdi. Başiskele’de yapılan spor tesislerine Ömer Halisdemir ismi verilirken yapılan diğer tesislere şehitlerin isimleri verilmeye devam ediliyor. 2016’da düzenlenen Cumhuriyet Koşusu da Şehit Astsubay Ömer Halisdemir anısına düzenlenmişti.

 

Bu haber 321 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ