18 Ocak 2017 Çarşamba 17:02
 
  • 3,784 TL

  • 4,037 TL

  • 147,44 TL

  • 82.775

Öncekiler Sonrakiler

150 ÇOCUK SÜNNET OLDU

150 çocuk sünnet oldu
22 Ağustos 2016 Pazartesi 15:23

Kartepe Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Geleneksel Sünnet Etkinliği’nin sekincisi, geçtiğimiz haftasonu, Meşelik Park’ta yoğun bir katılımla gerçekleşti.

150 Kartepeli çocuğun Sünnet operasyonlarının peyderpey tamamlanması ardından  düzenlenen toplu sünnet cemiyeti; çocukların aileleri, komşuları ve protokolün katılımıyla mevlid-i şerif ve dualarla icra edildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplu sünnet cemiyetine, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve Kartepeli vatandaşlar da katıldı.

 

15 Temmuz da yaşanan kanlı darbe girişiminin ardından ülkemizin içinden geçtiği durum da göz önünde bulundurularak bir duyarlılık örneği gösteren Kartepe Belediyesi, bu sene sünnet şöleni ve eğlencelerini iptal ederek sadece sünnet mevlidi yapacağını duyurmuştu. Kartepe Müftülüğünün de katkıları ile Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ile başlayan program, sünnet duası ile devam etti.

 

Sünnet duasının ardından kürsüden konuklara seslenen  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin; “Kartepe Belediyemizin her yıl düzenli olarak yaptığı ve bu yıl 8. sini düzenlediğimiz sünnet etkinliğimize hoş geldiniz. 150 çocuğumuzun ilk mürvetlerini hamd olsun ki hep birlikte paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz. Gelecek, geneçlerimizin omuzlarında yükselecektir. Bu inançla, onur ve gurur duyduğumuz genç nüfusumuzun iyi yetişmesi adına eğitim, kültür, spor  faaliyetlerimize tüm ilçemizde devam ediyoruz. Yine gençlerimiz için yaz okullarımız ile 3.000 çocuğumuza hizmet vermekteyiz. Milletimizin yapı taşlarını oluşturan çocuk ve gençlerimize hizmet etmek , hem boynumuzun borcu,  hem de gurur ve güven kaynağımızdır.” Dedi.

 

Ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Üzülmez ; “Son günlerde ülke olarak çok büyük sınavlar vermekteyiz. Ülkemiz, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu sıkıntılı süreci başarı ile aşmıştır ve inanıyoruz ki tüm terör guruplarına gereken en ağır ceza verilecektir. Ülkemizi yok etmek sevdasıyla ortaya çıkan FETÖ Terör örgütü; 15 Temmuz da halkımızın, bu milletin doğrudan kazandığı destansı bir zafer ile yok olmaktadır. Dünyada bir eşi dahi bulunmayan birliktelik ve aynı anda tepki verebilme kabiliyetine sahip milyonların kazandığı bu muhteşem zafer birilerini oldukça rahatsız ettiğinden şimdi PKK, PYD, DAİŞ ve daha çok sayıda terör gruplarını üzerimize salıyorlar. Bu ülke bu soysuzlara asla teslim olmayacaktır. Kartepeden sesleniyorum; Başkomutanımızın dünyaya meydan okuyan konuşmasında belirttiği gibi hepiniz bir olun gelin biz buradayız dimdik karşınızdayız. Bizlere bu cesareti veren Yüce Mevlamdır. Allah oyun kuranların en hayırlısıdır. Hiç şüphesiz Allah bizimledir. Artık bunlarla mücadele etmek zamanıdır. Biz sadece kendimiz için değil İslam Coğrafyası  için de bu mücadeleyi göstereceğiz. Mevla’m bu sancağı bizlere nasip etti bizlerde bu sancağı layık olduğu yere Allah’ın yardımıyla taşıyacağız. Bunu yapacak bir lidere ve ekibine sahibiz çok şükür.” Dedi.

 

Konuşmasını birlik ve beraberlik mesajları ile sonlandıran Başkan  Üzülmez; “Bugüne kadar Kartepe hiç olmadığı kadar bir ve beraber oldu. Mevlam bu birliğimizi daim eylesin inşallah. Hiçbir hain çete ve oluşum bizleri kutlu yolumuzdan alı koyamayacaktır. Allah bu uğurda can veren aziz şehitlerimize rahmet eylesin. Bu aziz millet şehitlerin kanıyla sulanan bayrağını asla düşürmeyecektir. Bizler de bu kutlu yolda liderimizin izinde yorulmadan, korkmadan yılmadan yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Kartepe Belediyesi’nin düzenlediği toplu sünnet cemiyetine katılan tüm misafirlere sünnet yemeği ikram edilirken, çocuklara da balon, pamuk şeker, patlamış mısır gibi çeşitli ikramlar yapıldı. Sünnet hediyesi olarak kol saatlerini Başkan Hüseyin Üzülmez’in elinden alan sünnet çocukları, Başkan Amcalarına teşekkür ederek, bol bol hatıra  fotoğraf çektirdiler. Protokolün alandan ayrılmasının ardından  Kartepeli Çocuklar, kendileri için Meşelik Park’ta kurulan oyun alanlarında keyifli vakit geçirdiler.
Bu haber 671 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ferizli Muhtarlar Derneğinden SEDAŞ'a Teşekkür

Ferizli Muhtarlar Derneğinden SEDAŞ'a Teşekkür

Ferizli Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş ve beraberindeki heyet, SEDAŞ Ferizli-Karasu-Kaynarca ve Söğütlü Şebeke Operasyon Bölge Sorumlusu Can Ilgaz’ı yerinde ziyaret ederek, başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Körfez'deki kirliliğe bakanlıktan jet yanıt

Körfez'deki kirliliğe bakanlıktan jet yanıt

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Körfez'deki kirlilik ile ilgili açıklama yaptı

Arkadaş ziyaretinde fenalaşan genç hayatını kaybetti

Arkadaş ziyaretinde fenalaşan genç hayatını kaybetti

İzmit Ayazma Mahallesinde ikamet eden ve şoförlük yapan 25 yaşındaki Uğurcan Gülener, arkadaşları ile buluştuğu esnada aniden fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Gülener, burada yapılan bütün müdahaleler rağmen yaşamını yitirdi.

Körfez’e yeni kapalı pazarlar

Körfez’e yeni kapalı pazarlar

Kocaeli ve Körfez Pazarcılar Odası yönetimi, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ziyaret etti, ilçede hayata geçirilen ve proje aşamasındaki kapalı pazarlar için teşekkür etti

Gebze Tavşanlı köprüsü tamamlandı

 Gebze Tavşanlı köprüsü tamamlandı

Büyükşehir’in Gebze Tavşanlı’da yaptığı araç köprüsü tamamlandı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ