25 Mayıs 2019 Cumartesi 21:10
 
Öncekiler Sonrakiler

16 BİN PEŞİN EV SENİN!

16 bin peşin ev senin!
23 Eylül 2018 Pazar 12:45

.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimleriyle TOKİ tarafından Derince İlçesi Çınarlı Mahallesi’ne yapılan 16 Ocak Basın Sitesi’nin 23 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşen ihalesi ile 1 Ağustos 2016 tarihinde ilk kazma vurularak çalışmalara başlanmıştı. 24 Eylül 2018 Pazartesi günü itibariyle de hak sahiplerinin konutlarının peşinat ve KDV'lerini ödemeleri ile artık süreçte sona gelindi.


.

TOKİ tarafından belirlenen takvim çerçevesinde konutların peşinatları ve KDV'leri Ziraat Bankası Derince Şubesinde Pazartesi gününden itibaren blok blok takvim çerçevesinde peşinat alımları ve sözleşmelerin imzalanmasının ardından gazeteciler yeni evlerine kavuşacak.


ÖDEME PLANI

Kura sonucu 2+1 daire hakkına sahip olan Gazeteciler yaklaşık 16 bin TL. peşinat ve aylık 650 TL taksit ile Pazartesi gününden itibaren yeni konutlarında oturmaya başlayabilecekler. 3+1 dairelerde ise peşinat yaklaşık 27 bin TL iken geri ödemeleride aylık 1000 TL civarında olacak.


GEREKLİ BELGELER

Ziraat Bankası Derince Şubesinde peşinat ve KDV'lerin yatırılmasının ardından anahtarlarını teslim alacak hak sahipleri 16 Ocak Basın Sitesi Şantiyesine giderken yanlarında nüfus cüzdanları, 2 adet kimlik fotokopisi, bankada imzalanan sözleşme  ve 2 adet sözleşme  fotokopisi, bankaya yatırılan  KDV makbuzu ve 2 adet makbuzun fotokopisi ile gitmeleri gerekiyor. Belgeler ve fotokopileri şantiyede TOKİ yetkililerine verildikten sonra anahtarlar teslim edilecektir.

Bu haber 1596 defa okundu

DİĞER HABERLER

BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

 BELEDİYEDEN ÖNEMLİ UYARI

.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 1 asker şehit!

.

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

SKM'DE GENÇLİK SERGİSİ

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi ile Başiskele Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘Gençlik Sergisi” törenle açıldı

DENAD gönüllere dokunuyor

DENAD gönüllere dokunuyor

Dilovası'nda faaliyet gösteren Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Tohum desteği, çiftçilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 50 hibe desteğiyle çiftçilere verilen tohumlar, yakın zamanda hasat edilecek

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ