Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Eğlencede de reklamda da sınır yok
Çeker 'Kabak Tadı verdiniz'
Hurşit hocadan duygusal veda
Nalıncı Keseri
Google'da Ara

Suadiye'li kursiyerler kampanyaya destek oldu

27 Nisan 2012, Cuma - 12:22:28
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Kursiyerlerden Anlamlı Yardım

Haber Başlığı
Kartepe Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları`nda eğitim alan kursiyerler tekerlekli sandalye ihtiyacı olan kişilere yardımda bulunmaya devam ediyor. Suadiye`de Yaşlı Hasta Bakımı ve Refakatçi Kursu`na katılan kursiyerler kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Kartepe Belediyesi Yaşbak Birimi`ne teslim ettiler.
 
 
Kartepe Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde ilçe genelinde düzenlenen Karmek adı altında ki meslek edindirme kurslarında eğitim alan kursiyerler duyarlı ve örnek davranışları ile takdir görmekte. Geçtiğimiz aylarda Köseköy`de başlayan tekerlekli sandalye bağışına bu sefer de Suadiyeli kursiyerler destek verdi. Karmek kursiyerlerinin örnek davranışları ilçe genelindeki kurslarda yaygınlaşıyor olması en çok ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmekte.
 
 
Karmek kursiyerleri eğitimleri yanında örnek davranışlarda bulunarak kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları tekerlekli sandalyeyi Yaşbak`a teslim ettiler. Suadiye Kütüphanesi`nde gerçekleşen törende Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık yanı sıra Kartepe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Neşe Gürkaş, Kartepe Belediyesi Sağlık İşleri Birimi Sorumlusu Ülker Yiğit de hazır bulundu.
 
 
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, göreve gelir gelmez hayat geçirdikleri ve büyük takdir gören projesi Yaşbak`a desteğin her geçen gün artıyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Karabalık, “Yaşlı ve hasta bakım hizmetimiz olan Yaşbak`a gösterilen ilgi ve teveccüh her geçen gün artarak devam ediyor olması bizi de mutlu etmektedir. İlçe genelindeki hasta ve yaşlılarımıza uzanan sevgi ve şefkat yumağı Yaşbak`a kursiyer bayanlarımızın da destek olma anlamında yardımları bizleri daha çok çalışmaya yöneltmektedir” dedi. Engelli, hasta ve yaşlıların hizmetinde kullanılacak tekerlekli sandalyelerin temini konusunda kursiyerlerini tebrik eden Kartepe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Neşe Gürkaş da, diğer kursların da bu örnek davranışa destek olmalarını istedi.
 

Bu haber 1434 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 2.5
 

Yorumlar

0 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM