Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Adaylar, partilerinden önde...
Çayırova Türkiye şampiyonu
MHP'den gövde gösterisi
Mehmet Kolaylı vefat etti
Google'da Ara

Yeni Emniyet Müdürü kim?

18 Haziran 2012, Pazartesi - 11:15:20
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Başbakan'ın Koruma Müdürü Kocaeli'ye mi geliyor

Haber Başlığı

Geçtiğimiz günlerde yaş haddi nedeni ile emekliye ayrılan ve halen Ali Şahinli'nin vekaleten yürüttüğü Emniyet Müdürlüğü koltuğuna kimin oturacağı merak konusu oldu.

 

ADAY ÇOK

 

Yusuf Çalkavur'dan boşalan koltuğa bugüne kadar atama yapılmaması nedeni ile her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Adıyaman Emniyet Müdürü Mehmet Bilici ile Diyarbakır Emnniyet Müdürü Mustafa Sağlam'ın da Kocaeli Emniyet Müdürü olacaklara arasında isimleri geçiyor. Bilici'nin emekliliğinin yakın olması bu ihtimali zayıflatırken Sağlam'ın da Kocaeli için tercih edilmeyeceği iddia ediliyor.

 

SÜRPRİZ İSİM GELEBİLİR

 

2008 yılından beri Başbakanlık koruma müdürlüğü görevini yürüten Mehmet YÜKSEL'in ismi kulislerde dolaşmaya başlandı.1963 yılında, Bursa ili, Orhangazi ilçesinde dünyaya gelen Mehmet YÜKSEL,sırasıyla, 1985–1992 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, 1992–1995 Ukrayna (Misyon Koruma Görevi), 1995–1996 Ankara Emniyet Müdürlüğü, 1997–1998 Tunceli Emniyet Müdürlüğü, 1998–2008 Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 2008 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesi ile Başbakanlık Koruma Müdürü olarak Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde göreve başlayan ve 2010 yılında da  Başbakanlık Koruma Daire Başkanı olarak atandı.


Bu haber 5272 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 3.8
 

Yorumlar

0 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM