25 Şubat 2020 Salı 03:13

2019 YILI 1.İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2019 yılı 1.İl Koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
23 Ocak 2019 Çarşamba 12:34

.

2019 yılının Birinci İl Koordinasyon Kurul Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirilerek, 2018 yılı içerisinde yapılan çalışmalar değerlendirildi.
 
Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Osman Günaydın, İlçe Kaymakamları,  İl Planlama ve Koordinasyon  Müdürü Mahmut Baytüz, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, kurum müdürleri katıldı.
 
Vali Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmalarında; “ Değerli üyeler, İl Koordinasyon kurulu toplantımızı gerçekleştirmek üzereyiz, öncelikle katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 2018 yılı yatırımlarıyla ilgili olarak yılda dört kez gerçekleştirdiğimiz koordinasyon toplantımızın 2019’un Ocak ayı içerisinde 2018 yılında yaptığımız çalışmaları değerlendirmelerden geçirmek üzere bir aradayız. 2018 yılı içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarıyla mahalli idareler tarafından toplamda 789 proje üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmiş, 2018 sonu itibariyle biten proje sayımız 264, devam eden proje sayımız 424, ihale aşamasında bulunan proje sayımız ise 63 ve henüz başlanamamış olan proje sayımız ise 38’dir.
2018 yılı yatırımlarının proje tutarlarına baktığımızda da 13 milyar 293 milyonluk bir proje tutarını görüyoruz. 2018 yılı ödenekleri de 3 milyar 184 milyondur.
2018 yılı yatırımları için ön görülen toplam ödenekten yapılan harcama da 2 milyar 279 milyondur. Bu değerlendirmelere göre yaklaşık olarak %71’lik bir nakdi gerçekleştirme ortaya çıkmaktadır. 2018 yılının toplam yatırım harcamalarına baktığımızda en yoğun yatırım diğer kamu hizmetleri
sektörleridir ve %40’lık payla birinci sırada yer alıyor. Ulaştırma sektörümüz %36’lık bir payla ikinci sırada, eğitim sektörümüzde %15’lik bir payla üçüncü sırada yer alıyor. Bu üç sektör için toplam harcama miktarı %91 gibi bir rakama isabet etmektedir ve geriye kalan %9’luk pay ise diğer sektörler içerisinde dağılım göstermektedir.
Değerli arkadaşlar bugünkü toplantımızda önceki yıldan yatırım programımızda yer alan ve çeşitli nedenlerle ihalesini yapamadığımız iş ve işlemler de varsa onları gözden geçirmek ve biran önce bu işlemleri tamamlamak üzere bu toplantımızı gerçekleştireceğiz. Özellikle kurumlarımız arasında herhangi bir sorun varsa karşılıklı görüşme suretiyle bu sorunları çözmek için gayret gösterilmesi ve çözülemeyen sorunlar varsa da en kısa sürede Valiliğimizi bilgilendirmek suretiyle bu noktada koordinasyon için bizlerden talepte bulunulması önem taşımaktadır. Bu yönüyle bütün kurum ve kuruşlarımızın bu hassasiyet içerisinde çalışmalarını istiyorum ve bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diyen Vali Aksoy, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Vali Aksoy  konuşmalarının ardından; İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, DSİ 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun ilimiz için önem arz  eden  projeler   ile ilgili  sunum gerçekleştirdi. Proje uygulamalarında karşılaşılan sorunlar üzerinde değerlendirmeler yapılarak, sorunların bir an önce giderilmesi için Vali Aksoy  tarafından ilgili kurum yetkililerine gerekli talimatlar verildi.
Bu haber 533 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Özlü: "Geleceği Gençler Tesis Edecek"

Başkan Özlü:

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, "Gençlerle Başbaşa" etkinliği kapsamında Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

K1 Köprülü Kavşağı’na geçici güzergah

K1 Köprülü Kavşağı’na geçici güzergah

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün K1 Köprülü Kavşağı’nda yapacağı çalışma nedeniyle geçici güzergah oluşturuldu.

İzmit Körfezi'nde yunuslar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı

İzmit Körfezi'nde yunuslar, izleyenlere keyifli anlar yaşattı

İzmit Körfezi'nde görülen yunuslar denizde eşsiz bir görsel oluşturdu.

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığı’na çıkarma

KOTO’dan Ulaştırma Bakanlığı’na çıkarma

KOTO Başkanı Necmi Bulut ve beraberindeki heyet, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Mahmut Gürses’i ziyaret ederek, üyelerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri üzerine kapsamlı dosya sundu

Ucuzluk için akşam pazarına gidin diyen Diyanet...

Ucuzluk için akşam pazarına gidin diyen Diyanet...

Lüks otelde servet harcadı

İMO'da kazanan Bulut oldu

İMO'da kazanan Bulut oldu

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) başkanı seçti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ