19 Temmuz 2018 Perşembe 13:01
 
  • 4,832 TL

  • 5,613 TL

  • 189,32 TL

  • 92.879

Öncekiler Sonrakiler

22 GRUP MİSAFİRLER İLİMİZDEN AYRILDI

22 Grup misafirler ilimizden ayrıldı
02 Mart 2018 Cuma 15:15

“Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında Ağrı’dan Gelen 22. Grup Misafir Öğrencilerimiz Güzel Anılarla İlimizden Ayrıldılar.

İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ve değerli eşinin himayelerinde  İçişleri Bakanlığınca yürütülen  “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında;  22. grup olarak, Ağrı ili Doğubayazıt ilçesinden öğretmenler Ramazan Yıldırım ve Hamza Yiğit refakatlerinde 26 Şubat 2018 tarihinde  ilimize gelen misafir öğrenciler ilk olarak Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret ettikten sonra Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen program çerçevesinde;  27 Şubat 2018 Salı günü Gölcük’ten vapurla İzmit’e geçerek Brisa Fabrikasını gezdiler ve yine aynı gün Darıca’da Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ı gezdikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek konaklayacakları otele döndüler.

Misafir öğrenciler, 28 Şubat 2018 Çarşamba günü Bağçeşme Şehitliği ve Orhan Camii ziyaretlerinin ardından İzmit’ten vapurla Gölcük’e geçerek Yarhisar Müze Gemisini gezdiler. 01 Mart 2018 Perşembe günü TCG Gayret Gemi Müzesini, Hızır Reis Denizaltı Müzesini, Arkeoloji ve Etnografya Müzesini, Seka Kağıt Müzesini ve Kocaeli Bilim Merkezini gezdikten sonra konaklama yerlerine dönen grup, 02 Mart 2018 Cuma günü Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan görevlilerimizce memleketleri Ağrı’ya uğurlandılar.


Bu haber 421 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Yatağan Termik Santrali’nde göçük

Muğla Valisi Esengül Civelek, Yatağan Termik Santrali'nde kazanları besleyen kömür bant sisteminin çöktüğünü, ilk belirlemelere göre 9 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını, içerde kalan 2 kişinin kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

Valilikten DGS ve KPSS tedbirleri

.

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

“Kanun teklifi olumlu ama eksik düzenlemedir”

.

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Hacı adayları dualarla uğurlandı

Derince’den kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini gerçekleştirecek olan 51 hacı adayı Kent Meydanı’nda düzenlenen program sonrasında dualar eşliğinde uğurlandı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ