22 Eylül 2019 Pazar 07:36

29 İLDE DEV OPERASYON! 418 GÖZALTI

29 ilde dev operasyon! 418 gözaltı
19 Ağustos 2019 Pazartesi 09:00

3 Belediye Başkanı görevden alındı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Diyarbakır, Van ve Mardin HDP’li büyükşehir belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırılırken yerlerine il valileri başkan vekilleri getirildi.
Diyarbakır, Van ve Mardin HDP'li büyükşehir belediyelerinin başkanları ile ilgili sabah saatlerinde bir operasyon düzenlendi.

Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Böylelikle, 3 şehirde HDP'li belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırılırken yerlerine il valileri başkan vekilleri olarak getirildi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı görevlerinden uzaklaştırıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van Büyükşehir Belediyesine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkan vekili olarak göreve getirildi.

Sabahın erken saatlerinde polislerce evinden alınmakta olan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, belediye binasına getirildi ve makam odasına alındı. Mızraklı'ya yönelik suçlamalar ve soruşturmalar yüzüne okundu ve kendisinin görevden uzaklaştırıldığı ifade edildi. Makam aracı ile gelen Mızraklı, daha sonra yürüyerek belediye binasından ayrıldı.

Bunun yanı sıra polis, büyükşehir belediye binasında arama gerçekleştiriyor.

Bu haber 316 defa okundu

DİĞER HABERLER

Açık cezaevinde yatanlar Lig TV istiyor

Açık cezaevinde yatanlar Lig TV istiyor

.

Başkan Büyükakın,TRT Haber’e konuk oldu

Başkan Büyükakın,TRT Haber’e konuk oldu

“BİZLER İNSANLARI MUTLU ETMEK İÇİN VARIZ”

Öğrenci servislerine sıkı denetim

Öğrenci servislerine sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Denetim ekipleri, öğrencilerin güvenliği ve rahatlığı için öğrenci servis araçlarını denetliyor.

Şehiriçi ulaşımı zamlandı

Şehiriçi ulaşımı zamlandı

Zam bugün hayata geçti

KOGACE'den Çiğit'e ceza

KOGACE'den Çiğit'e ceza

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti İsmet Çiğit'e haddini bildirdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ