13 Aralık 2018 Perşembe 15:07
 
  • 5,352 TL

  • 6,102 TL

  • 214,15 TL

  • 90.871

Öncekiler Sonrakiler

3 GÜNDE 15 BİN KİŞİ İFTAR YAPTI

3 günde 15 bin kişi iftar yaptı
24 Mayıs 2018 Perşembe 14:21

.

Başiskele Sahili’nde düzenlenen iftar ve ramazan programlarına katılım her yıl artıyor. Hafta içi düzenlenen iftar programlarına her gün yaklaşık 5 bin kişi katılıyor.


Başiskele Belediyesi’nin 9 yıldır sürdürdüğü gelenek Ramazan ayının manevi havasında Başiskele Sahili’nde yaşanıyor. Ramazan sohbetleri, ilahiler, tasavvuf konserleri, Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ve çocuklar için eğleneceği programlar hazırlayan Başiskele Belediyesi, toplu iftar programı ile komşuluk ilişkilerini güçlendiriyor. Komşu ilçelerden gelerek Başiskele halkının birlikteliğine ortak olan misafirlerde bu duygu birliğinde güzel bir Ramazan geçiriyor.
İftar saatinde vatandaşlarla iç içe olan, onların istek ve memnuniyetlerini dinlerken çocuklara olan sevgisini, onlara şefkat göstererek ve sahile onlara özel olarak kurdurduğu oyun alanı ile dile getiren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz burada yaptığı konuşmalarında birlik olmaktan, birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu her fırsatta vurguluyor.
Başiskele Sahili’nde firmaların desteği ile verilen iftar yemeklerinden biri olan ve 3 gün boyunca Hayat Kimya Sanayi A.Ş tarafından verilen iftar yemeği için, Başiskele Belediyesi ve Başiskele halkı adına, Endüstriyel İlişkiler ve İdari İşler Müdürü Süreyya Başal, İdari İşler Yöneticisi Hakan Aşık ve İdari İşler Uzmanı Cemil Saral’a Başiskele Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Çelikiz plaket verdi.
İftar Yemeği Sonrasında Tasavvuf müziği sanatçısı Murat Yurt birbirinden güzel eserleri Başiskele halkı için seslendirdi.  


Bu haber 693 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tuzlama ekipleri kar için hazır bekliyor

Tuzlama ekipleri kar  için hazır bekliyor

.

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

ASKON Kocaeli Şubesi’nin basın toplantısı bugün şube binasında gerçekleştirildi. Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, “Bu gemi, artık su alıyor” dedi.

Tren kazasında facia

Tren kazasında facia

9 ölü 47 yaralı

Memurlar dikkat!

Memurlar dikkat!

Yılbaşı hediye genelgesi yayınladı

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Başiskele Belediyesi 140 personel ve 32 araçla karla mücadeleye hazır.

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

"12. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi” katılan Kocaeli Valili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü üç gün boyunca açtığı tanıtım standıyla yerli ve yabancı konukların ilgi odağı oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ